Wisła Kraków: Wyjaśniona przyszłość Jakuba Błaszczykowskiego [OFICJALNIE]

Wisła Kraków: Wyjaśniona przyszłość Jakuba Błaszczykowskiego [OFICJALNIE] fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Wisła Kraków

Jakub Błaszczykowski związał się nowym kontraktem z Wisłą Kraków - poinformował klub na swojej oficjalnej stronie internetowej.

„Kapitan 13-krotnego mistrza Polski - Jakub Błaszczykowski - przedłużył swój kontrakt z krakowskim klubem do końca sezonu 2021/2022. Oznacza to, że wybitny zawodnik nadal będzie przywdziewał koszulkę z białą gwiazdą, zapisując tym samym kolejny piękny rozdział na kartach wiślackiej historii“ - czytamy w oficjalnym komunikacie Wisły.

Po raz pierwszy Błaszczykowski trafił do „Białej Gwiazdy“ w 2005 roku z KS Częstochowa. W swojej dwuletniej przygodzie szybko zaskarbił sobie zaufanie trenerów i stał się ulubieńcem kibiców z Krakowa. W lipcu 2007 roku opuścił Wisłę na rzecz Borussii Dortmund.

Były kapitan reprezentacji Polski święcił wiele sukcesów z ekipą „Die Borussen“, zanim przeniósł się do Fiorentiny (w ramach wypożyczenia) oraz Wolfsburga.

W 2019 roku powrócił do ekipy ze Stadionu Miejskieg imienia Henryka Reymana, stając się jednym z akcjonariuszy i ratując klub przed widmem bankructwa. Wkrótce rozpocznie on swój siódmy sezon w barwach krakowskiej drużyny.

W ubiegłym sezonie 35-latek zanotował 16 występów w polskiej Ekstraklasie. W tym czasie zdobył cztery bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną Rywal Lecha Poznań osłabia się. Druga co do wielkości sprzedaż w historii klubu na ostatniej prostej Rywal Lecha Poznań osłabia się. Druga co do wielkości sprzedaż w historii klubu na ostatniej prostej Chelsea dopina transfer z myślą o następnym sezonie Chelsea dopina transfer z myślą o następnym sezonie Marcelo Bielsa z zaskakującym warunkiem podjęcia pracy w Evertonie Marcelo Bielsa z zaskakującym warunkiem podjęcia pracy w Evertonie OFICJALNIE: Copa América 2024 poza Ameryką Południową. Do tego nowy turniej dla klubów OFICJALNIE: Copa América 2024 poza Ameryką Południową. Do tego nowy turniej dla klubów Newcastle United kupuje za przynajmniej 40 milionów funtów. Jest porozumienie między klubami Newcastle United kupuje za przynajmniej 40 milionów funtów. Jest porozumienie między klubami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy