Wisła Kraków: Yaw Yeboah szykuje się do zimowego transferu

Wisła Kraków: Yaw Yeboah szykuje się do zimowego transferu fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sports World Ghana

Yaw Yeboah znajduje się na celowniku przynajmniej trzech tureckich klubów. Jednym z nich ma być Fenerbahçe - donosi „Sports World Ghana”.

Jednokrotny reprezentant Ghany należy w trwających rozgrywkach do wyróżniających się zawodników Wisły Kraków za sprawą pięciu zdobytych bramek oraz trzech zanotowanych asyst w 16 występach.

Dobra forma nominalnego prawoskrzydłowego nie umyka naturalnie uwadze wysłannikom zagranicznych klubów. Spośród nich największe zainteresowanie usługami 24-latka mają przejawiać ekipy z Süper Lig.

„Sports World Ghana” uważa, że w sumie trzy drużyny z tureckiej elity mają zabiegać o względy Yaw Yeboah. Jedną z nich jest Fenerbahçe, które ponoć prowadzi już negocjacje zmierzające do pozyskania piłkarza w trakcie zimowego okna transferowego.

Zespół z województwa małopolskiego jest związany z Ghańczykiem do 30 czerwca 2023 roku, dlatego z jednej strony nie musi się śpieszyć z wyrażeniem zgody na jego odejście, ale z drugiej nie będzie za wszelką cenę sprzeciwiać się ewentualnej woli zawodnika do dokonania zmiany barw i może pokusić się o wynegocjowanie dobrej sumy odstępnego za skrzydłowego.

W kuluarach spekuluje się, że „Biała Gwiazda” byłaby skłonna oddać 24-latka za przynajmniej 2 miliony euro. Niewiele jednak wskazuje na to, aby drużyna ze Stambułu lub jakakolwiek inna zgodziłaby się spełnić takie oczekiwania polskiego klubu, który mógłby czuć się usatysfakcjonowany ze zgarnięcia choćby nieco ponad połowy tej kwoty.

Jednocześnie ostatnie ruchy Wisły Kraków podejmowane na rynku mówią o tym, że szykuje się ona rzeczywiście do rozstania z Yeboahem, bo ma być bliska sprowadzenia jego następcy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy