Włoski sen Kupisza trwa w najlepsze. OFICJALNIE: Nowy klub na mapie Polaka

Włoski sen Kupisza trwa w najlepsze. OFICJALNIE: Nowy klub na mapie Polaka fot. Trapani Calcio [YouTube]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Bari 1908 | US Salernitana 1919

FC Bari 1908 poinformowało o dojściu do porozumienia z Salernitaną w sprawie przenosin Tomasza Kupisza.

Polak do „Gallettich” dołączył przed rokiem, lecz już sześc miesięcy później został wypożyczony do Trapani Calcio. Dziś na podobnych zasadach pozyskała go US Salernitana 1919. Różnica polega na tym, że przedstawiciel Serie B posiadł opcję transferu definitywnego. Tym samym 30-latek zalicza już dziesiąty klub we Włoszech.

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2013 roku, gdy Tomasz Kupisz zdecydował się wyjechać z Polski, opuszczając tym samym Jagiellonię Białystok. Wówczas wybrał on ofertę Chievo Verona. Następnie było mu dane występować jeszcze w Cittadelli, Brescii Calcio, Novarze, Cesenie, Ascoli i Livorno, aż trafił do wspomnianych wyżej ekip.

Czterokrotny reprezentant „Biało-Czerwonych” przez siedem ostatnich lat zdążył się już zadomowić na Półwyspie Apenińskim, zwiedzając spory obszar tego miejsca. W sumie na poziomie Serie B rozegrał 153 spotkania, w których zanotował 16 trafień i 19 asyst.

Umowa prawego pomocnika, skrzydłowego bądź rozgrywającego z FC Bari 1908 obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. Istnieje zatem taka możliwość, że już nie wróci on do tej drużyny.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy