Wraca temat Alexa Tellesa. Brazylijczyk bohaterem dużego transferu?!

Wraca temat Alexa Tellesa. Brazylijczyk bohaterem dużego transferu?! fot.
Karol Brandt
Źródło: Record

Alex Telles do niedawna był łączony z kilkoma uznanymi klubami na Starym Kontynencie. W ostatnim czasie temat jednak nieco ucichł. Czy to klasyczna cisza przed burzą?

Pomimo wielu wypowiedzi Zinédine’a Zidane’a i Marcelo, przyszłość Brazylijczyk wciąż jest niejasna. Z czego to wynika? Tygodnie mijają, a forma lewego defensora nie poszybowała w górę. Według dziennika „Record” gracz spotkał się już z José Ángelem Sánchezem, prawą ręką Florentino Péreza, i zakomunikował mu, że po zakończeniu sezonu chce zmienić klub. 

Do pozostania w zespole 30-latka ma nakłaniać wspomniany „Zizou”, lecz na ten moment nie wiadomo, czy coś z tego wyniknie. Należy bowiem pamiętać, że 58-krotny reprezentant „Canarinhos” nieustannie znajduje się w orbicie zainteresowań Juventusu, gdzie gra Cristiano Ronaldo, który z kolei nakłania go do przenosin na Półwysep Apeniński.

Tym samym zawodnik znalazł się między młotem a kowadłem. Nie czekając na bieg wydarzeń, „Królewscy” mieli ponowić zainteresowanie Alexem Tellesem, który już przed rozpoczęciem sezonu znajdował się ich celowniku. By pozyskać lewego obrońcę, madrytczycy muszą przelać na konto Porto 40 milionów euro, a więc równowartość kwoty zapisanej w umowie 26-latka. Właśnie takie są oczekiwania „Smoków” i niewykluczone, że już latem spełnią je 13-krotni zdobywcy Pucharu Europy. 

W bieżącej kampanii Telles zanotował 50 występów, pięć trafień i 13 asyst. Jego umowa traci ważność 30 czerwca 2021 roku. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy