Wrócili do Polski. Na razie są najlepszymi strzelcami Wieczystej Kraków na zapleczu Ekstraklasy

2025-11-14 11:28:47; Aktualizacja: 53 minuty temu
Wrócili do Polski. Na razie są najlepszymi strzelcami Wieczystej Kraków na zapleczu Ekstraklasy Fot. JAKUB GRUCA / 400mm.pl
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Zbliża się półmetek rywalizacji w I lidze. Wieczysta Kraków zajmuje ósme miejsce w jej tabeli. Na szczycie listy jej najlepszych strzelców są obecnie dwa nazwiska - Stefan Feiertag oraz Rafael Lopes.

Wieczysta Kraków awansowała do I ligi drogą baraży. Zespół z województwa małopolskiego znajduje się w górnej połówce jej tabeli, natomiast patrząc na mocarstwowe plany jego działaczy, ósme miejsce jest pewnie poniżej oczekiwań. Z klubem pożegnało się już dwóch trenerów, a mianowicie Przemysław Cecherz oraz Gino Lettieri, który usiadł na ławce raptem trzy razy.

Na przestrzeni 16 kolejek krakowska ekipa sięgnęła po 23 punkty, strzelając po drodze 33 gole. W klasyfikacji jej najskuteczniejszych zawodników nie wybija się jedno nazwisko. Bramki są rozłożone na ich większą liczbę.

Tu i teraz najwięcej goli strzelili Stefan Feiertag oraz Rafa Lopes. Obaj pokonali bramkarzy rywali po sześć razy. Patrząc na liczbę minut spędzonych na murawie, wygląda to nieźle, bo pierwszy ma ich 755, a drugi - 590, choć kibice liczyliby pewnie na jeszcze więcej.

34-letni Lopes trafił do Wieczystej w lutym, kończąc przygodę w Anorthosisie Famagusta. Mowa o zawodniku dobrze znanym przez kibiców Ekstraklasy, bo w przeszłości występował w Cracovii oraz Legii Warszawa. Jeszcze na poziomie II ligi pojawił się na boiskach w trykocie obecnego zespołu 12 razy.

23-letni Feiertag również grał już wcześniej w Polsce, a robił to przez kilka miesięcy w ŁKS-ie Łódź. Ponownie do naszego kraju zawitał w sierpniu, kończąc pobyt w FC Blau-Weiß Linz.

Zobaczymy, jak obu piłkarzom będzie szło w następnych kolejkach. Na razie wciąż nie wiemy, kto w dalszej części sezonu będzie prowadził Wieczystą.

Forma drużyny dostarczony przez Superscore


***

POTWIERDZONE: To może być nowy trener Wieczystej Kraków. Zaawansowane negocjacje