2024-08-28 06:36:48; Aktualizacja: 4 dni temu
Wszędobylski Kamil Piątkowski awansował do Ligi Mistrzów. Wspaniały występ reprezentanta Polski [WIDEO] Fot. FotoPyK
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info | Canal+ Sport

Red Bull Salzburg zremisował 1-1 z Dynamem Kijów i awansował do fazy ligowej Ligi Mistrzów UEFA. Całe spotkanie po stronie gospodarzy rozegrał Kamil Piątkowski, który okazał się jedną z najbardziej wyróżniających się postaci na boisku.

Wicemistrz Austrii podchodził do rewanżowego spotkania IV rundy eliminacji z bardzo dużym komfortem. Tydzień wcześniej ograł rywala z Ukrainy w Lublinie, strzelając dwa gole i zachowując czyste konto. Ta zaliczka pozwoliła zachować dużą przewagę psychologiczną.

„Byki” ani przez moment nie dopuściły do stykowej sytuacji w kontekście wyniku. Losy rywalizacji w zasadzie rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie.

Wynik spotkania na Red Bull Arena otworzył Adam Daghim. Prawoskrzydłowy doskonale ściął z piłką do środka w strefie „szesnastki”, pokonując mocnym strzałem Heorhija Buszczana.

Pod koniec drugiego kwadransa odpowiedzieli goście. Stoper Taras Mykhavko posłał idealne zagranie za linię obrony, co skrzętnie wykorzystał Vladyslav Vanat, uderzając po dłuższym słupku.

Więcej goli już nie padło. Tytaniczną pracę w wywalczeniu wykonał Kamil Piątkowski.

Ustawiony po prawej stronie środka obrony 24-krotny reprezentant Polski aż 13-krotnie zażegnywał niebezpieczeństwo ze strony rywala. Siedmiokrotnie wybijał piłkę z własnego pola karnego, zablokował dwa strzały. Tyle samo razy przerwał podania Dynama oraz wyłuskał futbolówkę spod nóg zawodników.

Znakomity występ wychowanka Zagłębia Lubin, jak i całej drużyny zaowocował udziałem w fazie ligowej Ligi Mistrzów. Start rozgrywek 17 września.

Chwilę wcześniej Piątkowski dowiedział się o powołaniu do kadry na mecze Ligi Narodów.