Wyprzedaż Ajaksu trwa. Transfer El-Ghaziego ustalony!

Wyprzedaż Ajaksu trwa. Transfer El-Ghaziego ustalony!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Corriere dello Sport

Anwar El Ghazi jest bliski opuszczenia Ajaksu.

Według "Corriere dello Sport", 21-latek lada moment odejdzie do Lazio. Rzymianie osiągnęli porozumienie z Holendrami, którzy zgodzili się na półroczne wypożyczenie z opcją wykupu za dziewięć milionów euro.

21-latek był kluczowym zawodnikiem przez ostatnie dwa sezony, a w 2015 wybrano go nawet na "Największy talent roku w Ajaksie". Od dawna interesowały się nim kluby z najsilniejszych lig zagranicznych. Głównie Włosi - Milan i Roma.

El Ghazi nie spieszył się jednak z odejściem i mimo letnich ofert pozostał w Amsterdamie. Współpraca z nowym trenerem, Peter Boszem, nie układa mu się jednak najlepiej. Rozegrał zaledwie 10 spotkań w Eredivisie, nie zdobył żadnej bramki, a kilka tygodni spędził w zespole rezerw.

Niemniej jednak, odejście dwukrotnego reprezentanta Holandii - piłkarza niekonwencjonalnego, potrafiącego jednym zagraniem zrobić różnicę - to kolejne osłabienie Ajaksu przed dwumeczem z Legią. Kolejne, bo w tym oknie sprzedano już Richiedly'ego Bazoera oraz Nemanję Gudelja.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy