Wyprzedaż Ajaksu trwa. Transfer El-Ghaziego ustalony!

Wyprzedaż Ajaksu trwa. Transfer El-Ghaziego ustalony! fot. Transfery.info
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Corriere dello Sport

Anwar El Ghazi jest bliski opuszczenia Ajaksu.

Według "Corriere dello Sport", 21-latek lada moment odejdzie do Lazio. Rzymianie osiągnęli porozumienie z Holendrami, którzy zgodzili się na półroczne wypożyczenie z opcją wykupu za dziewięć milionów euro.

21-latek był kluczowym zawodnikiem przez ostatnie dwa sezony, a w 2015 wybrano go nawet na "Największy talent roku w Ajaksie". Od dawna interesowały się nim kluby z najsilniejszych lig zagranicznych. Głównie Włosi - Milan i Roma.

El Ghazi nie spieszył się jednak z odejściem i mimo letnich ofert pozostał w Amsterdamie. Współpraca z nowym trenerem, Peter Boszem, nie układa mu się jednak najlepiej. Rozegrał zaledwie 10 spotkań w Eredivisie, nie zdobył żadnej bramki, a kilka tygodni spędził w zespole rezerw.

Niemniej jednak, odejście dwukrotnego reprezentanta Holandii - piłkarza niekonwencjonalnego, potrafiącego jednym zagraniem zrobić różnicę - to kolejne osłabienie Ajaksu przed dwumeczem z Legią. Kolejne, bo w tym oknie sprzedano już Richiedly'ego Bazoera oraz Nemanję Gudelja.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City Mateo Kovačić coraz bliżej hitowego transferu w ramach Premier League. Chelsea zgadza się na rozmowy! Mateo Kovačić coraz bliżej hitowego transferu w ramach Premier League. Chelsea zgadza się na rozmowy! Polski klub chciał ściągnąć wielkiego Rivaldo. „To był główny cel właściciela” Polski klub chciał ściągnąć wielkiego Rivaldo. „To był główny cel właściciela” Kamil Wiktorski: Rumunia nauczyła mnie bycia elastycznym Kamil Wiktorski: Rumunia nauczyła mnie bycia elastycznym Karim Benzema powiedział „tak”. Legenda Realu Madryt kroczek od transferu Karim Benzema powiedział „tak”. Legenda Realu Madryt kroczek od transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy