Występ Dariusza Formelli w cieniu rodzinnej tragedii. Piłkarz oddał hołd zmarłemu ojcu [WIDEO]

Występ Dariusza Formelli w cieniu rodzinnej tragedii. Piłkarz oddał hołd zmarłemu ojcu [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sacramento Republic FC | Dariusz Formella

Dariusz Formella strzelił zwycięską bramkę w meczu Sacramento Republic z Rio Grande Valley (2:1). Ten gol miał szczególny wymiar dla polskiego zawodnika, ponieważ chwilę przed spotkaniem dowiedział się o śmierci swojego ojca.

23-letni zawodnik na trzy godziny przed rozpoczęciem wspomnianego pojedynku otrzymał bardzo smutną informację z Polski o śmierci swojego taty. Piłkarz postanowił zataić ten fakt przed sztabem szkoleniowym oraz kolegami z zespołu, ponieważ za wszelką cenę chciał pojawić się na murawę oraz spróbować zdobyć gola, którym oddałby hołd ojcu.

Były gracz Arki Gdynia, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin oraz Rakowa Częstochowa rozpoczął starcie na ławce rezerwowych, ale w drugiej części gry otrzymał szansę od trenera i po kilkunastu minutach spędzonych na boisku osiągnął wyznaczony sobie cel.

Dariusz Formella nie celebrował w naturalny sposób strzelonej bramki i tylko schował twarz w dłoniach oraz upadł na kolana. Koledzy z drużyny nie byli świadomi momentu przeżywanego przez polskiego skrzydłowego i cieszyli się ze zdobytego przez niego gola. Po chwili jeden z nich usłyszał z ust naszego zawodnika o śmierci ojca, co wywołało u niego olbrzymi szok.

- Wiele osób pytało mnie, dlaczego w ten sposób celebrowałem bramkę. Ostatnie tygodnie były ciężkie dla mnie i mojej rodziny. Mój ojciec walczył z rakiem. Trzy godziny przed meczem dowiedziałem się o jego śmierci. Nie chciałem pokazać, że coś jest nie tak, byłem skupiony na pracy i grze. Ale kiedy strzeliłem gola, to nie mogłem już powstrzymać emocji i się rozpłakałem. Obecnie jestem w Polsce - napisał 23-latek na Instagramie.

Skrzydłowy reprezentuje barwy Sacramento Republic od lipca. Od tego czasu udało mu się rozegrać sześć spotkań w barwach amerykańskiego zespołu rywalizującego w USL Championship , w których zdobył dwa gole.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy