Wzruszające słowa Jakuba Błaszczykowskiego po odebraniu Superczempiona [WIDEO]

Wzruszające słowa Jakuba Błaszczykowskiego po odebraniu Superczempiona [WIDEO] fot. Polsat Sport
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Polsat Sport

Jakub Błaszczykowski otrzymał nagrodę Superczempiona w ramach plebiscytu „Przeglądu Sportowego”. Nie zabrakło wyjątkowej dedykacji.

Nagroda Superczempiona przyznawana jest obok głównego konkursu wyłaniającego najlepszego polskiego sportowca roku. Wręcza się ją za wybitne osiągnięcia sportowe, ale również za postawę poza arenami takowych zmagań. Tym razem organizatorzy plebiscytu zdecydowali, że trafi ona w ręce Jakuba Błaszczykowskiego.

38-latek osobiście odebrał wyróżnienie i postanowił je komuś zadedykować.

- Na sam koniec chciałem zadedykować tę statuetkę jednej osobie, która nie była na żadnym moim meczu. Nie oglądała żadnego mojego spotkania na żywo, natomiast głęboko wierzę w to, że ze swojego sektora „Niebo” wspierała mnie zawsze. Mamo, to dla ciebie - powiedział były reprezentant Polski.

Błaszczykowski w trakcie kariery zawodniczej był związany z Rakowem Częstochowa, Górnikiem Zabrze, KS-em Częstochowa, Wisłą Kraków, Borussią Dortmund, Fiorentiną i Wolfsburgiem, a na jej ostatnie lata powrócił do „Białej Gwiazdy”, którą w bardzo trudnym momencie wsparł również finansowo.

W drużynie narodowej rozegrał 109 meczów, strzelając 21 goli. Brał z nią udział w Mistrzostwach Europy 2012 i 2016, a także w Mistrzostwach Świata 2018.

Buty na kołku zawiesił w lipcu 2023 roku.Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy