Xavi popiera kandydata na prezydenta Barcelony

Xavi popiera kandydata na prezydenta Barcelony fot. Wikipedia
Karol Brandt
Źródło: Club de la Mitjanit

Víctor Font w 2021 roku będzie ubiegał się o fotel prezesa Barcelony. Już teraz wsparcia udzielił mu Xavi, który kończy karierę piłkarską

39-latek był gościem programu „Club de la Mitjanit”. Legendarny pomocnik Barcelony zdradził, że popiera kandydaturę Víctora Fonta, który już w 2015 roku próbował startować w wyborach prezydenckich, lecz ostatecznie zrezygnował z tego pomysłu.

– Jako prezydent Barcelony może wyprowadzić klub na właściwy kurs. Jest przygotowany do pełnienia tego stanowiska – powiedział gracz Al Sadd.

Czterokrotny zdobywca Ligi Mistrzów pokusił się również o analizę ostatniego meczu półfinałowego Katalończyków, w którym ich rywalem był Liverpool.

– Barcelona musi ponownie zacząć dominować w trakcie spotkań. W przeciwnym razie nie będzie w stanie wygrać Ligi Mistrzów. To znajduje odzwierciedlenie w historii. Teraz nie robi tego w dostatecznym stopniu – stwierdził.

Dodajmy, że kilka miesięcy temu Font ujawnił chęć zatrudnienia Xaviego w roli trenera Barcelony. Na razie 133-krotny reprezentant Hiszpanii zdaje się mieć inne plany.

– Na ten moment nie widzę się w roli trenera Barcelony. Jest jeszcze za wcześnie, abym mógł pracować w którymś z klubów LaLiga. Praca w Barcelonie to mój cel, ale muszę być do tego odpowiednio przygotowany. Na razie tak nie jest – zakończył. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy