Xavi: Sterling może zostać najlepszym piłkarzem na świecie

Xavi: Sterling może zostać najlepszym piłkarzem na świecie fot. Wikipedia
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mirror

Xavi jest przekonany, że to Raheem Sterling przejmie pałeczkę najlepszego od Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego.

Dyskusja na temat wyższości Cristiano Ronaldo lub też Lionela Messiego trwa wśród kibiców w najlepsze, lecz należy pamiętać, że obaj mają już odpowiednio 34 i 32 lata. Powoli nadchodzi zatem czas, by na poważnie wyszukiwać ich następców, tak przynajmniej sądzi legendarny Xavi. Były pomocnik Barcelony poruszył ten temat w rozmowie z „Daily Mirror”.

- Messi i Ronaldo zdominowali konkurencję, zgarniając wszystkie nagrody dla najlepszych graczy przez wiele lat. Trudno sobie nawet przypomnieć czasy przed nimi - stwierdził Hiszpan.

- Jak dla mnie to Messi jest najlepszy w historii. Nawet jeśli obaj wciąż grają na najwyższym poziomie, w końcu przyjdzie jednak dzień, kiedy ktoś będę musiał ich zastąpić.

Xavi przyznaje, że jest kilku kandydatów do miana najlepszych w piłkarskim fachu, ale jeden zawodnik szczególnie się wyróżnia, choć dla niektórych taki wybór trenera Al Sadd może być zaskoczeniem.

- Kiedy patrzy się na młodszych graczy, którzy w przyszłości mogą sięgnąć po koronę najlepszego na świecie, można wymienić Neymara, Mbappé, Salaha i oczywiście Sterlinga. I na ten moment to Sterling wygrywa ten wyścig.

- On zawsze był dobrym zawodnikiem, bardzo groźnym dla rywali, ale pod wodzą Pepa Guardioli stał się jednym z najlepszych na świecie. Znając Pepa, pracował z nim bardzo blisko od samego początku, ciągle mu mówił w czym musi być lepszy i co musi zrobić. Teraz widzimy tego rezultaty. On wciąż jest młody [w grudniu skończy 25 lat - przyp. red.] i ma czas, by stać się najlepszym.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy