Z nimi zagrają Polacy w ćwierćfinale EURO U-17!

2024-05-27 22:09:34; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Z nimi zagrają Polacy w ćwierćfinale EURO U-17! Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski zmierzy się z rówieśnikami z Portugalii w ćwierćfinale Mistrzostw Europy U-17.

Drużyna prowadzona przez Rafała Lasockiego rozpoczęła swój udział w turnieju organizowanym na Cyprze od poniesienie porażki z faworyzowanymi Włochami w grupie C (0:2).

Następnie podzielili się punktami ze Szwecją (2:2). Dzięki temu pozostawała w grze o wyjście z grupy, które dałoby jej odniesienie zwycięstwa nad Słowacją i jednoczesny brak zgarnięcia kompletu punktów przez zespół „Trzech Koron”.

Młodzi Polacy bez zarzutu realizowali powierzony sobie cel i jeszcze przed przerwą uzyskali trzybramkową przewagę nad przeciwnikiem. W rozgrywanym równolegle meczu był z kolei remis. W drugiej połowie Szwedzi objęli jednak niekorzystne dla nas prowadzenie. Na szczęście Włosi przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w końcowym fragmencie.

Umożliwiło nam to zakończenie rywalizacji na drugim miejscu i spokojnie śledzenie rywalizacji w grupie „śmierci” z udziałem Portugalii, Hiszpanii, Francji oraz Anglii, o to z kim przyjdzie zmierzyć się w ćwierćfinale.

Z batalii z udziałem utytułowanych nacji zwycięsko wyszła ta pierwsza, która zgromadziła sześć punktów wspólnie z dwiema ostatnimi drużynami.

W związku z tym o kolejności w tabeli decydował bilans bramkowy w rozgrywanych pomiędzy nimi spotkaniami.

A ten najkorzystniejszy miała ekipa z Półwyspu Iberyjskiego (+2) przed Anglią (+1) i Francją (-3). Tym samym to właśnie z nią zmierzymy się w ćwierćfinale.

Z kolei Włochów czeka potyczka z „Trzema Lwami”.

Natomiast „Trójkolorowi” wracają do domu. Zresztą, jak i najgorszy zespół tej grupy - Hiszpanie.