Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu

Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu fot. YES Market Media / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: TyC Sports | BBC

Lionel Messi zachwyca w trykocie Interu Miami. Wszyscy fani klubu z Major League Soccer wstrzymali jednak oddech. Ich największa gwiazda nie dokończyła ostatniego meczu z powodu urazu. Sprawa jest nieoczywista.

W 36. minucie meczu z Toronto FC Argentyńczyk opuszczał murawę, nieco utykając. Murawę opuścił zaledwie kilka minut po tym, jak na swój występ zakończył Jordi Alba. Hiszpan również zmagał się z urazem.

W rzeczywistości stan zdrowotny Messiego jest głośnym tematem od kilku tygodni.

36-latek opuścił sobotni ostatni mecz Interu Miami z Atlantą, a także mecz eliminacyjny Argentyny do Mistrzostw Świata z Boliwią, który odbył się wcześniej w tym tygodniu.

Geniusz z Rosario podczas spotkania z Toronto udał się do tunelu jeszcze przed przerwą. Ostatecznie ekipa z Miami wygrała mecz 4:0 dzięki dwóm bramkom i asyście Roberta Taylora. Po ostatnim gwizdku świętowano okazałe zwycięstwo, lecz w celebracji nie brał udział Messi.

Bliźniaczo prezentuje się sytuacja Alby, który świetnie współpracuje z przyjacielem jeszcze z czasów wspólnej gry w FC Barcelonie.

Dziennikarz TyC Sports, Gaston Edul, poinformował niedługo po meczu, że siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki znowu odczuł pewien dyskomfort mięśniowy. Co więcej, zmaga się z nim od pewnego czasu.

Trener klubu z Major League Soccer, Gerardo Martino, na konferencji miał inne wytłumaczenie.

- Messi i Alba wyglądali na zdrowych podczas ostatnich sesji treningowych, a my wierzyliśmy, że są w dobrej formie do gry. Rozmowy z nimi wskazują, że to, co mają, ma związek z wcześniejszymi problemami, to nie jest nic nowego ani większego, to zmęczenie i nie sądzę, żeby doszło do jakiejkolwiek kontuzji mięśni - wyjaśnił 60-latek.

Biorąc pod uwagę tak napięty harmonogram meczów Interu, istnieje ryzyko, że gwiazdorski duet ominą ważne spotkania. Podopiecznym Martino pozostało sześć meczów w sezonie zasadniczym MLS. Drużyna walczy o miejsce w play-offach i bardzo potrzebuje punktów.

Co jeszcze ważniejsze, już za tydzień wielki finał US Open Cup. Messi będzie wówczas niezbędny.

Klub chce zdobyć następne trofeum, dlatego nie zaryzykuje. Gerardo Martino przyznał, że argentyńsko-hiszpański duet „nie będzie zbliżać się do boiska, jeśli nie będzie mógł grać”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy