Zbigniew Boniek ponownie staje w obronie Paulo Sousy. „Poczuł się trochę osamotniony”

Zbigniew Boniek ponownie staje w obronie Paulo Sousy. „Poczuł się trochę osamotniony” fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kanał Sportowy

Zbigniew Boniek nie miał po raz kolejny wątpliwości i stwierdził, że gdyby był w dalszym ciągu prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, to Paulo Sousa byłby nadal selekcjonerem kadry narodowej.

Legenda polskiego futbolu, były prezes PZPN-u i obecny wiceprezydent UEFA był gościem Małgorzaty Domagalik w programie „Niech Gadają” w Kanale Sportowym.

W jego trakcie został zapytany o to, czy popełnił błąd sprowadzając Paulo Sousę do Polski na stanowisko selekcjonera kadry w miejsce zwolnionego Jerzego Brzęczka.

Zbigniew Boniek wielokrotnie zapewniał, że postąpił właściwie i tym razem nie zmienił swojego zdania. Ponadto stwierdził otwarcie, że gdyby dalej sprawował funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, to Portugalczyk nie przyjąłby oferty ze strony Flamengo.

- Sousa był znakomitym trenerem. Miał postawione zadanie, które wykonał. Mieliśmy zająć pierwsze lub drugie miejsce w eliminacjach Mistrzostw Świata i to się stało. Miał pecha, bo nie wygrał żadnego ważnego meczu, ale ja nie przypominam sobie jego fatalnego meczu. Uważam, że dał tej drużynie dobrego kopa - stwierdził działacz.

- Po moim odejściu, według mnie, poczuł się trochę osamotniony. Nie miał już interlokutora, jakiego miał we mnie. Był w stresie, miał możliwość pójścia w inne miejsce i zrobił błąd. Jakbym był prezesem, to Paulo Sousa byłby trenerem i nie poszedłby do Flamengo, nie byłoby takiego problemu. Nastąpiło wiele rzeczy, które spowodowały, że stało się, jak się stało - dodał Boniek.

52-latkowi nie było jednocześnie dane nacieszyć się zbyt długo pracą w utytułowanym brazylijskim zespole, ponieważ w czerwcu został zwolniony z powodu słabych wyników.

Od tego momentu Sousa pozostaje na trenerskim bezrobociu. Ostatnio był głównie łączony z objęciem sterów nad jedną z włoskich drużyn.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Reprezentacja Polski jak Raków Częstochowa?! „Spodziewam się zbliżonego stylu gry” Reprezentacja Polski jak Raków Częstochowa?! „Spodziewam się zbliżonego stylu gry” Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy