Zbigniew Boniek reaguje na słowa Marka Papszuna

Zbigniew Boniek reaguje na słowa Marka Papszuna fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Zbigniew Boniek [Twitter]

Zbigniew Boniek słynie z ciętego języka. Ostatnio były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zainicjował dość burzliwą polemikę z Markiem Papszunem. W odpowiedzi trener Rakowa Częstochowa skrytykował 66-latka, podważając jego trenerski autorytet. Oczywiście, „Zibi” nie mógł tego przemilczeć.

Lech Poznań ma za sobą fatalną drugą połowę października. Podopieczni Johna van den Broma odpadli w tym czasie w 1/16 finału Puchar Polski ze Śląskiem Wrocław, a ponadto słabym remisowym meczem z Austrią Wiedeń utrudnili sobie znacznie sytuację w grupie Ligi Konferencji Europy.

Fatalna passa została kontynuowana podczas hitowej rywalizacji z Rakowem Częstochowa. Poznaniacy ulegli „Medalikom” 1:2, wykluczając się praktycznie z walki o ligowe laury.

Trener częstochowskiej drużyny, Marek Papszun, bronił postawy rywali. Zdaniem 48-latka, ta wynika ze zbyt napiętego terminarza, który przez europejskie puchary zmusza Lecha do gry dwa razy w tygodniu.

Wypowiedź cenionego szkoleniowca nie spotkała się pozytywnym odbiorem Zbigniewa Bońka. Emerytowany pomocnik bez skrępowania skrytykował podejście opiekuna wicemistrzów Polski. Druga strona nie pozostała dłużna.

- Jeżeli chodzi o Pana Bońka, to nie jest autorytetem trenerskim. Ja osobiście to pamiętam jego dokonania w reprezentacji Polski. Akurat byłem na meczu z Łotwą, gdzie doszło do dużej kompromitacji […] - powiedział szkoleniowiec.

Były piłkarz Juventusu zareagował na te słowa oszczędnie. 66-latek życzy Papszunowi sukcesów na scenie europejskiej, aczkolwiek trudno nie wyczuć tutaj małej uszczypliwości.

„Przyjmuje cios i życzę powodzenia panie Trenerze. Czekam na pańskie sukcesy w pucharach europejskich” - napisał na Twitterze Boniek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy