Zbigniew Boniek: To piłkarska kompromitacja

Zbigniew Boniek: To piłkarska kompromitacja fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Zbigniew Boniek [Twitter]

Zbigniew Boniek krótko podsumował udział reprezentacji Polski w eliminacjach Mistrzostw Europy 2024.

Prowadzona przez Fernando Santosa reprezentacja Polski uległa w eliminacjach EURO 2024 Czechom, Mołdawii i Albanii. Już po objęciu drużyny przez Michała Probierza zremisowała z kolei w rewanżach z tymi dwoma pierwszymi rywalami. W efekcie straciła szanse na bezpośredni awans na turniej.

Nawet najwierniejsi fani reprezentacji muszą przyznać, że nie zasłużyła ona na taką promocję. W ośmiu meczach zanotowała raptem trzy zwycięstwa, w tym dwa z Wyspami Owczymi.

Jej postawę skomentował Zbigniew Boniek.

„Nikogo nie bronię, brak awansu z tej grupy to piłkarska kompromitacja. W barażach spotkamy się z drużynami jeszcze gorszymi. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja chciałbym widzieć Polskę na #EURO2024. Nic więcej. Proste marzenie byłego reprezentanta” - napisał były prezes rodzimej federacji piłkarskiej.

Baraże odbędą się w przyszłym roku. Na ten moment najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że podopieczni Probierza trafią w półfinale na Estonię. Stanie się tak, jeśli Chorwacja wywalczy bezpośredni awans na mistrzostwa. We wtorkowy wieczór zagra ona w grupie D z Armenią.

Polska ekipa zmierzy się z kolei z Łotwą, ale będzie to tylko mecz towarzyski.Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy