Zlatan Ibrahimović najstarszym zdobywcą bramki w Serie A. Fantastyczna seria [WIDEO] fot. Eleven Sports 1

Zlatan Ibrahimović rozpoczął po raz pierwszy w tym sezonie mecz w wyjściowym składzie Milanu. Przyniosło to efekt w postaci zdobycia historycznej bramki przez szwedzkiego napastnika.

Doświadczony zawodnik zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi w ubiegłych rozgrywkach. Mimo to nie opuścił do samego końca zespołu „Rossonerich” i przełożyło się to na wywalczenie długo wyczekiwanego mistrzostwa Włoch.

W tej sytuacji 41-letni piłkarz mógł ze spokojem odejść na sportową emeryturę.

Zlatan Ibrahimović uznał jednak, że jest na to jeszcze za wcześnie i przedłużył o kolejny rok kontrakt z Milanem i poddał się niezbędnej operacji kolana.

Ta pozbawiła go możliwości rywalizacji przez większą część trwającego sezonu. Reprezentant Szwecji powrócił do rywalizacji dopiero przed kilkoma tygodniami.

Najpierw dwukrotnie zasiadł na ławce rezerwowych, by następnie trzykrotnie pojawić się na boiskach Serie A na końcowe fragmenty spotkań. A teraz w sobotni wieczór przyszła pora na to, żeby po długiej przerwie wybiegł na murawę od pierwszej minuty.

Ibrahimović wyprowadził „Rossonerich” na wyjazdową potyczką z Udinese Calcio w charakterze kapitana i tuż przed zejściem na przerwę wpisał się po raz pierwszy w trwających rozgrywkach na listę strzelców, wykorzystując powtórzony rzut karny.

Dla szwedzkiego napastnika zdobyta bramka miała szczególny wymiar z dwóch powodów. Po pierwsze nieprzerwanie od 1999 roku strzela przynajmniej jednego gola w każdych mistrzowskich rozgrywkach. I po drugie, dzięki pokonaniu golkipera „Zebr” został najstarszym zdobywcą bramki w historii Serie A.

Doświadczony zawodnik w momencie wpisania się na listę strzelców miał 41 lat i 166 dni, co pozwoliło wyprzedzić mu w tej zaszczytnej klasyfikacji inną legendę Milanu - Alessandro Costacurtę, który w ostatnim meczu w karierze w maju 2007 roku pokonał bramkarza... Udinese (2:3) w wieku 41 lat i 25 dni.

„Rossoneri” nie zdołali jednak utrzymać remisowego rezultatu do przerwy i kilka chwil później stracili drugiego gola w tym spotkaniu.

Ostatecznie mecz zakończył się porażką Milanu 1-3.