Złota Piłka 2023: Według Hiszpanów to on dostanie nagrodę

Złota Piłka 2023: Według Hiszpanów to on dostanie nagrodę fot. A.Ivanov_Football / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

Zwycięzcę Złotej Piłki 2023 oficjalnie poznamy pod koniec października. „Sport” już teraz informuje, że będzie nim Lionel Messi.

Uroczystą galę Złotej Piłki zaplanowano na 30 października w teatrze Châtelet w Paryżu. Musimy więc jeszcze trochę poczekać na oficjalne rozstrzygnięcie prestiżowego plebiscytu, ale zdaniem „Sportu” sprawa jest przesądzona i po statuetkę sięgnie Lionel Messi.

Pod raz drugi w historii nagroda zostanie przyznana na podstawie osiągnięć w trakcie sezonu (2022/2023 - od 1 sierpnia 2022 roku do 31 lipca 2023), a nie roku kalendarzowego. W tym czasie Argentyńczyk zdobył ze swoją reprezentacją tytuł mistrza świata.

Jak podkreśla kataloński „Sport”, 35-latek będzie pierwszym w dziejach piłkarzem uhonorowanym przez „France Football”, który w momencie otrzymania wyróżnienia nie gra w Europie. Po rozstaniu z Paris Saint-Germain gwiazdor zdecydował się bowiem na kontynuowanie kariery w Interze Miami.

Jeżeli faktycznie to on triumfuje, będzie miał na koncie osiem Złotych Piłek. Do tej pory zdobywał je w 2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019 i 2021 roku.

W 2022 wygrał Karim Benzema, który wyprzedził Sadio Mané, Kevina De Bruyne, Roberta Lewandowskiego oraz Mohameda Salaha.

„Sport” dodaje, że wśród kobiet zwycięży Aitana Bonmatí z Barcelony.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Carlitos. Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Nie tylko Carlitos. Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy