Żurkowski o krok od dołączenia do Empoli

Żurkowski o krok od dołączenia do Empoli fot. Fiorentina
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Firenzeviola.it

Portal Firenzeviola.it podaje, że Szymon Żurkowski jest już bardzo blisko przenosin z Fiorentiny do Empoli.

Informacje na temat takiego ruchu pojawiały się w ostatnich dniach. Teraz polski pomocnik ma być o krok od dołączenia do Empoli na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Choć szkoleniowiec Fiorentiny, Giuseppe Iachini, chciał jeszcze przyjrzeć się Żurkowskiemu na treningach, zdaniem powyższego źródła sprawa jego czasowego transferu jest już przesądzona.

22-letni Żurkowski został zawodnikiem „Violi” na początku 2019 roku, ale dołączył do zespołu pół roku później. Od początku sezonu Polak w zasadzie w ogóle nie pojawia się na murawie. Na boiskach Serie A spędził tylko 10 minut.

Wypożyczenie do Empoli ma być dla Żurkowskiego szansą na powrót do regularnych występów. Drużyna ze Stadio Carlo Castellani rywalizuje w Serie B. Po 20 kolejkach zajmuje szesnaste miejsce w tabeli.

W ostatnich sezonach z Empoli związani byli m.in. Bartłomiej Drągowski, Michał Marcjanik, Łukasz Skorupski oraz Piotr Zieliński.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Robert Lewandowski mógł latem odejść z Bayernu Monachium za 140 milionów euro?! Robert Lewandowski mógł latem odejść z Bayernu Monachium za 140 milionów euro?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy