Zwrot akcji w sprawie przyszłości N'Golo Kanté?!

Zwrot akcji w sprawie przyszłości N'Golo Kanté?! fot. Russell Hart / Focus Images / MB Media / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Fabrizio Romano [Here We Go Podcast]

Jeszcze niedawno wydawało się, że po wcześniej wyleczonej kontuzji N'Golo Kanté przedłuży kontrakt z Chelsea. Sytuacja Francuza nie jest już taka pewna – obwieścił Fabrizio Romano w swoim podcaście „Here We Go”.

Przyszłość reprezentanta „Trójkolorowych” na Stamford Bridge kwestionowano już około roku temu. Wówczas do końca kontraktu pozostało mu 12 miesięcy. Nowy zarząd, z Toddem Boehly'm na czele, nie zajął się jednak dokładnie tym tematem i nawet teraz nie wie do końca, jak postąpić.

Kanté w bieżącej kampanii skupiał się praktycznie na swoich kłopotach zdrowotnych. Jeszcze pod wodzą Thomasa Tuchela w sierpniu odniósł poważną kontuzję uda, przez którą pauzował siedem miesięcy.

Do gry wrócił w kwietniu, aby rozdawać karty w środku pola w ważnym meczu z Realem Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Obecność pomocnika na niewiele się zdała, gdyż „The Blues” okazali się wyraźnie słabsi, przegrywając w dwumeczu 0:4.

Minęło parę tygodni i Kanté znowu musi przechodzić rehabilitacje. Tym razem zmaga się z kontuzją pachwiny.

Sprawność fizyczna może mieć kluczowe znaczenie dla wprowadzającego się do zachodniego Londynu Mauricio Pochettino. Tak zdaje się sugerować Romano. Włoski reporter w swoim podcaście nawiązał do możliwego zwrotu akcji z udziałem dwukrotnego mistrza Anglii.

– Trzeba mieć oko na tę sytuację, ponieważ Kanté kilka miesięcy temu był blisko przedłużenia umowy. Teraz przytrafiła się mu nowa kontuzja i negocjacje zostały odłożone na boczny tor. Należy poczekać na odpowiedź, czy strony finalnie osiągną porozumienie, czy też dojdzie do rozstania – powiedział Romano.

Czy proponowanie nowej wieloletniej umowy piłkarzowi, który w minionym sezonie dziewięć spotkań ma sens?

Podatność 32-latka na kontuzje znana jest nie od dziś, aczkolwiek swoją obecnością potrafi zrobić różnicę na boisku, co także wielokrotnie udowadniał.

W przypadku uzyskania statusu wolnego agenta chętna na przejęcie usług jest FC Barcelona, która poszukuje następcy Sergio Busquetsa wśród kilku nazwisk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy