Bjelica po porażce Lecha z Koroną

Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań przegrał w niedzielę z Koroną Kielce 0:1. Co po wyjazdowej porażce miał do powiedzenia szkolenowiec „Kolejorza”, Nenad Bjelica?

Kielczanie wygrali dzisiaj dzięki uderzeniu Gorana Cvijanovicia. W 69. minucie spotkania pomocnik Korony zdecydował się na strzał i piłka, odbijając się jeszcze od Roberta Gumnego, wpadła do siatki. Lech mógł doprowadzić do wyrównania w doliczonym czasie gry, ale rzut karny wykonywany przez Christiana Gytkjæra wybronił Zlatan Alomerović.

- Gratulacje dla Korony, która wygrała zasłużenie. W pierwszej połowie absolutnie dominowała. Miała bardzo dobre szanse. Byliśmy zaskoczeni nowym systemem Korony. Mieliśmy problemy z ich długimi piłkami.

- W drugiej połowie mieliśmy kontrolę nad meczem, poza sytuacją w której padła bramka. Drużyna grała po przerwie lepiej, ale była nieskuteczna w ofensywie. Bardzo trudno nam strzelić bramkę na wyjeździe. Zasłużenie przegraliśmy - powiedział po ostatnim gwizdku Bjelica.

Dodajmy, że Lech po raz ostatni wygrał na wyjeździe w sierpniu, pokonując wtedy Termalikę 3:1. Obecnie poznaniacy zajmują trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy ze stratą pięciu punktów do Jagiellonii Białystok i Legii Warszawa. Korona jest piąta.