„El Pistolero” jak „El Polaco”. Suárez wyrównał rekord

Źródło: lanacion.com

Luis Suárez strzelił kolejnego gola dla reprezentacji Urugwaju i dzięki temu wyrównał rekord liczby zdobytych bramek w eliminacjach mistrzostw świata.

29-latek trafił do siatki w 73. minucie spotkania z Kolumbią. Suárez strzelił gola na 2:1, ale Urugwajczycy ostatecznie musieli zadowolić się remisem. Punkt rywalom kilka minut przed końcem uratował Yerry Mina.

Dla Suáreza to 47. bramka w reprezentacji, a 19. w eliminacjach mistrzostw świata strefy CONMEBOL. Gwiazdor Barcelony zrównał się tym samym z najlepszym do tej pory pod tym względem Hernánem Crespo. „El Polaco” przez lata strzelał gole dla reprezentacji Argentyny.