Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu

Redakcja

Lokomotiw Moskwa pewnie ograł ekipę z Rostowa 4:1. Duży udział w tym zwycięstwie miał Grzegorz Krychowiak.

78-krotny reprezentant Polski niedawno wprost przyznał, że ma z tyłu głowy myśl o tym, żeby jeszcze spróbować swoich sił w jednej z pięciu najlepszych lig Europy. Jego kontrakt z Lokomotiwem obowiązuje jedynie do 30 czerwca 2022 roku, więc nie dziwi fakt, że sporo mówi się teraz o jego odejściu.

- Jeszcze nie zaczęliśmy rozmów w sprawie przedłużenia kontraktu, ale z doświadczenia wiem, że Loko to klub, który robi wszystko na ostatnią chwilę. Chciałbym przede wszystkim skupić się na piłce. Żeby nie dzwonić co dwa tygodnie do agenta, pytać co i jak, i nie czekać do ostatniego momentu. Nie będę czekał do czerwca czy do maja żeby wiedzieć co z moją przyszłością. Odejście? Wszystko jest możliwe. Jeśli będzie jakaś ciekawa propozycja, która będzie mnie interesowała, to oczywiście się zastanowię, przeanalizuję i podejmę najlepszą decyzję z możliwych – stwierdził Krychowiak w rozmowie opublikowanej ostatnio na łamach sport.tvp.pl.

Zainteresowanych usługami Polaka może być kilka zespołów, ponieważ notuje kolejny udany sezon w lidze rosyjskiej. Zawodnik, który przed przyjściem do Rosji, nie słynął z gry ofensywnej, w barwach Lokomotiwu notuje kapitalne „liczby”.

Po dzisiejszym starciu przeciwko FK Rostów, do swoich statystyk dopisał sobie gola i asystę. 31-latek kompletnie zdominował ten mecz w drugiej połowie. Najpierw w 65. minucie wpisał się na listę strzelców po strzale z rzutu karnego, a następnie w 90. minucie meczu zaliczył asystę przy trafieniu Edera.

Polak znajduje się aktualnie w świetnej dyspozycji. W ostatnich ośmiu meczach ligowych strzelił pięć goli i zanotował trzy asysty. Ogólnie w całym sezonie Premier Ligi ma na koncie siedem bramek i trzy asysty.

Jest tym samym na dobrej drodze do pobicia najlepszego dla siebie w Rosji sezonu 2019/2020, gdy w 26 spotkaniach ligowych zanotował dziewięć goli i cztery asysty.

W tym momencie Lokomotiw jest na drugim miejscu w tabeli ze stratą pięciu punktów do prowadzącego Zenitu Sankt Petersburg. Zespół Krychowiaka i Rybusa wciąż ma zatem realne szanse na mistrzostwo Rosji.