Ile jest warta wygrana nad zwycięzcą Ligi Mistrzów?

Piotr Przyborowski
Źródło: Marca

Ktoś mógłby się zastanawiać, ile pieniędzy można dostać za zwycięstwo nad zdobywcą Pucharu Króla i zwycięzcy Ligi Mistrzów z ostatniego sezonu. Odpowiedź jest prosta: 1400 euro.

Tyle właśnie premii mieli otrzymać piłkarze UE Cornellà w razie ewentualnej wygranej nad Realem Madryt w meczu 1/16 finału Copa del Rey.

Środowe spotkanie przeciwko "Królewskim" było największym wydarzeniem w historii klubu. Z tego też powodu i olbrzymiego zainteresowania kibiców, mecz ten odbył się na Cornellà-El Prat, na co dzień stadionie Espanyolu Barcelona. W stolicy Katalonii spotkanie beniaminka Segunda División B z dzisięciokrotnym zwycięzcą Ligi Mistrzów oglądało blisko 29 tysięcy widzów.

Cornellà wcale nie zamierzała w starciu z Realem cofnąć się na własną połowę i ustawić "autobus". Co prawda już w 10. minucie Raphaël Varane trafił na 0:1, ale dziesięć minut później wyrównać zdołał Óscar Muñoz. Ostatecznie to jednak przyjezdni z Madrytu wygrali 4:1.

Budżet drużyny z Katalonii sięga w tym sezonie miliona euro, więc nawet remis nad multimilionerami z Madrytu byłby nie lada wydarzeniem dla klubu, do którego w przeszłości uczęszczali tacy zawodnicy jak Jordi Alba, Víctor Ruiz czy Ilie.