Kolejny rekord Ronaldo. Wcześniej dokonał tego tylko Pele

Marcin Żelechowski

Cristiano Ronaldo może dopisać kolejny rekord do swojego konta.

Real Madryt wygrał dzisiaj finałowy mecz Klubowych Mistrzostw Świata, chociaż do pokonania Kashimy potrzebował dogrywki. Ta miała jednego bohatera - właśnie portugalskiego gwiazdora.

Skrzydłowy "Królewskich" zdobył dwie bramki w dodatkowym czasie gry, ustalając wynik spotkania na 4:2. Jako, że drugiej połowie wykorzystał rzut karny, swój występ zakończył z hat-trickiem na koncie.

Okazuje się, że to dopiero drugi przypadek w historii, kiedy zawodnik w finale KMŚ strzela trzy gole. Wcześniej - w 1962 roku - dokonał tego legendarny Pele.

Ronaldo ma za sobą bardzo udany tydzień. W poniedziałek otrzymał Złotą Piłkę, natomiast we wtorek zanotował swoje 500. trafienie w klubowych barwach.