Liga Mistrzów: Dublet Roberta Lewandowskiego i pewne zwycięstwo Bayernu Monachium

Robert Lewandowski strzelił dwie bramki, a jego Bayern Monachium rozgromił Dynamo Kijów (5-0).

W środowe popołudnie rozgrywane było wiele ciekawych spotkań w ramach Ligi Mistrzów. Do jednego z takowych doszło w Monachium, gdzie miejscowy Bayern mierzył się z Dynamem Kijów.

Mistrzowie Niemiec od początku tego sezonu znajdują się w rewelacyjnej dyspozycji i nie inaczej wyglądało to dziś w Bawarii.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna od początku zdominowali rywala, a na konkrety wystarczyło zaczekać zaledwie do 12. minuty. Wtedy to rzut karny na bramkę zamienił Robert Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski ponownie wpisał się na listę strzelców kwadrans później. Wtedy to wykorzystał dogranie Thomasa Müllera.

Warto wspomnieć, że były to odpowiednio dwunasta i trzynasta bramka 33-latka w tym sezonie, a trzecia i czwarta w Lidze Mistrzów.

Później Polak oszczędził rywala, ale do głosu doszli jego koledzy. W 68. minucie do siatki trafił Serge Gnabry, a wynik podwyższyli później jeszcze Leroy Sané oraz Éric Maxim Choupo-Moting. Końcowy rezultat to 5-0.

Po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów Bayern Monachium przewodzi tabeli swojej grupy z kompletem punktów.