Liga Mistrzów: Wielki wieczór Roberta Lewandowskiego. Polak pobił w Belgradzie kilka rekordów!

Paweł Hanejko

Robert Lewandowski strzelił cztery bramki, a jego Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Crvenę zvezdę w stosunku 6-0.

We wtorkowy wieczór do gry wróciły zespoły występujące w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W jednym ze spotkań naprzeciw siebie stanęły jedenastki Crvenej zvezdy i Bayernu Monachium. Górną okazali się ci drudzy, a mecz zakończył się wynikiem 0-6.

Strzelanie dla gości w 14. minucie spotkania rozpoczął Leon Goretzka, który wykorzystał dośrodkowanie Philippe Coutinho. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0-1.

W drugiej części starcia do głosu ponownie dochodzili tylko goście, a w zasadzie Robert Lewandowski. Polak strzelił cztery bramki kolejno w 53., 60., 64. oraz 68. minucie meczu. Parę chwil później zmienił go Thomas Müller.

Serbów dobił jeszcze pod koniec Corentin Tolisso, ustalając wynik na 0-6.

Dzięki czterem bramkom Polak śrubuje swoje statystyki. W klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów zajmuje piąte miejsce i ma w swoim dorobku 63 gole.

Jeśli chodzi wyłącznie o tę edycję Ligi Mistrzów, to Lewandowski ma na swoim koncie dziesięć strzelonych bramek i przewodzi oczywiście klasyfikacji strzelców. Co warte podkreślenia, trafiał on dotychczas we wszystkich rozegranych meczach fazy grupowej.

Liczby Lewandowskiego:

• Najszybsze cztery bramki w historii Ligi Mistrzów (14 minut i 31 sekund);
  • Najlepszy strzelec Bayernu Monachium w historii Ligi Mistrzów (45 goli);
  • Drugi najlepszy strzelec Bayernu Monachium w historii europejskich pucharów (45 goli).