O co poszło między Pepem Guardiolą a Kevinem De Bruyne? Trener Manchesteru City z zaskakującym wyjaśnieniem

Piotr Różalski
Źródło: Sky Sports

W spotkaniu Liverpool – Manchester City doszło do małej eksplozji w szeregach gości. Kevin De Bruyne wyraził przed Pepem Guardiolą wielkie niezadowolenie z powodu dokonanej zmiany na 20 minut przed końcem regulaminowego czasu. Hiszpan opowiedział o swojej decyzji.

„Obywatele” przez niespełna pół godziny rywalizacji znajdowali się na pozycji lidera w ligowej tabeli. W pierwszej połowie wyszli na prowadzenie dzięki Johnowi Stonesowi, którego znakomitym podaniem obsłużył De Bruyne.

Gospodarze odpowiedzieli w drugiej odsłonie. Trafienie z rzutu karnego po faulu Edersona na Darwinie Núñezie wykorzystał Alexis Mac Allister.

W pewnym momencie Guardiola zdecydował się na roszady, poświęcając samego lidera ofensywnej formacji, jakim bez wątpienia jest 32-letni Belg. Dlaczego szkoleniowiec wykonał się na taki ruch?

***

Kevin de Bruyne wściekły! Oberwało się Pepowi Guardioli [WIDEO]

***

– To dobra reakcja. Lubię, kiedy jest zawiedziony, to dobry sygnał. W następnym meczu będzie miał okazję udowodnić, że się myliłem – powiedział z uśmiechem Hiszpan dla Sky Sports.

– W tamtym momencie potrzebowaliśmy zawodnika, który utrzyma się dłużej przy piłce. Wcale nie chodziło o wywieranie pressingu na rywalu. Kovačić to potrafi – argumentował.

– Ja i Kevin? Jesteśmy szczęśliwi. Nie ma między nami żadnego problemu. Wszystko jest w porządku – podsumował.

Hit 28. kolejki Premier League zakończył się wynikiem 1:1. Nie zabrakło jednak ogromnej kontrowersji z niepodyktowanym rzutem karnym dla gospodarzy.