OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023

Patryk Krenz

We francuskiej Ligue 1 nie dojdzie do sensacji na szczycie tabeli. Paris Saint-Germain w ostatniej ligowej kolejce zapewniło sobie mistrzostwo kraju.

Tylko RC Lens mogło zagrozić jeszcze paryżanom w tym sezonie. Do tego zespół Przemysława Frankowskiego musiał wygrać swoje spotkanie z AC Ajaccio i liczyć na porażkę Paris Saint-Germain w starciu ze Strasbourgiem. Wówczas sprawa mistrzostwa rozstrzygnęłaby się w ostatniej kolejce.

Ostatecznie spełnił się tylko jeden z tych warunków.

Lens rozgromiło rywala 3:0, lecz w równoległym meczu na Stade de la Meinau padł jednobramkowy remis. To zadecydowało o sukcesie podopiecznych Christophe'a Galtiera.

Paris Saint-Germain sięgnęło zatem po jedenasty tytuł w historii, stając się najbardziej utytułowanym klubem w kraju. Drużyna z Parc des Princes pozostanie zatem na krajowym tronie. Na tym zasiada od minionej kampanii.

Strzelanie w Alzacji tego wieczoru rozpoczął w 59. minucie Lionel Messi, który wykorzystał świetne podanie Kyliana Mbappé. Możliwe, że to ostatni gol Argentyńczyka w trykocie „Les Parisiens”, łączonego z powrotem do FC Barcelony.

Do remisu w 79. minucie doprowadził dobrze znany w stolicy Francji Kevin Gameiro.