Paskudna kontuzja Seada Kolašinaca

Sead Kolašinac doznał kontuzji w meczu eliminacji Mistrzostw Świata pomiędzy Bośnią i Hercegowiną a Finlandią (1:3).

Kolašinac rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Boisko opuścił jednak kilka minut przed końcem pierwszej połowy. W jednej z akcji gospodarzy piłkarz Arsenalu otrzymał piłkę na skrzydło. Dobiegając do niej, 28-latek został ostro zatrzymany przez Jukkę Raitalę.

Wszystko trwało raptem chwilę, ale kostka Kolašinaca po ataku Fina wygięła się w nienaturalny sposób. Raitala za faul został ukarany czerwoną kartką.

Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz Kolašinaca, który nie był w stanie samodzielnie zejść z murawy. Bośniacka federacja wkrótce powinna przekazać informacje na ten temat.

Bośniacy przegrali dzisiaj na swoim terenie z Finami 1:3. Gole dla gości strzelili Marcus Forss, Robin Lod oraz Daniel O'Shaughnessy. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Luka Menalo. Po sobotnim meczu Bośnia dalej ma na koncie siedem punktów w tabeli grupy D. Finowie zgromadzili ich 11 i depczą po piętach Francuzom, ale ci mierzą się jeszcze dzisiaj z Kazachstanem.