PSG w finale kobiecej Ligi Mistrzów. Polka bohaterką!

Źródło: UEFA

Paris Saint-Germain FC po zaciętym boju pokonało VfL Wolfsburg w półfinale kobiecej Ligi Mistrzów. Spory udział w wyeliminowaniu niemieckiej drużyny miała Katarzyna Kiedrzynek, golkiperka zespołu z Paryża.

Wydawało się, że w spotkaniu rewanżowym tych ekip nie wydarzy się nic niespodziewanego. W pierwszym meczu PSG wygrało na wyjeździe z Wolfsburgiem 2:0, a na własnym terenie po zaledwie 6. minutach za sprawą trafienia Aurelie Kaci wyszło na prowadzenie i w dwumeczu prowadziło już 3:0.

Zawodniczki z Niemiec, które triumfowały w poprzednich dwóch edycjach kobiecej Ligi Mistrzów nie zamierzały się jednak łatwo poddawać i szturmowały bramkę drużyny z Francji, a tej strzegła Katarzyna Kiedrzynek.

Wolfsburg w końcówce spotkania przycisnął i przyniosło to zamierzony efekt w postaci dwóch zdobytych goli. W tym momencie piłkarkom popularnych "Wilków" do awansu brakowało tylko jednego trafienia. Z pewnością udałoby im się zdobyć trzecią bramkę, gdyby nie fantastyczna postawa Polki. Jej kapitalna interwencja z 88. minuty nie tylko zapewniła PSG zwycięstwo w tym dwumeczu 3:2, ale jest już uznawana za jedną z najlepszych obron w całym sezonie.

Dzięki temu historycznemu awansowi klub ze stolicy Francji stanie po raz pierwszy przed szansą wygrania tych elitarnych rozgrywek w wydaniu kobiecym. Paryżanki w wielkim finale, który zostanie rozegrany 14 maja w Berlinie zmierzą się z innym utytułowanym niemieckim zespołem - 1. FCC Frankfurt.