Wisła Kraków zostaje w pierwszej lidze. Puszcza Niepołomice gromi drużynę Radosława Sobolewskiego

Paweł Hanejko

Wisła Kraków pomimo roli gospodarza nie sprostała wyzwaniu i przegrała swoje spotkanie barażowe o Ekstraklasę. Do finału awansowała Puszcza Niepołomice.

Wtorek to dzień, w którym rozgrywane są spotkania półfinałowe w ramach barażów o Ekstraklasę. Na wstępie doszło do potyczki pomiędzy Wisłą Kraków a Puszczą Niepołomice.

Przed starciem większe szanse dawało się gospodarzom. Ci niesieni dopingiem kompletu publiczności, chcieli zrobić wszystko, by przerwać złą passę i pierwszy raz w tym sezonie w warunkach ligowych uporać się z podopiecznymi Tomasza Tułacza.

Od początku jednak drużynie Radosława Sobolewskiego brakowało konkretów, a te mieli przyjezdni.

W 33. minucie grę z autu wznowił Wojciech Hajda, który podał do Marcela Pieczka, a ten dośrodkował na głowę Kamila Zapolnika i napastnik skierował piłkę do siatki.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy ponownie futbolówkę dogrywał ponownie Marcel Pieczek, a do bramki trafił Łukasz Sołowiej.

Wisła Kraków do odrabiania strat wzięła się dopiero w 84. minucie i gola po rykoszecie zdobył Álex Mula.

"Biała Gwiazda" ruszyła później do do zmasowanych ataków, ale została za to skarcona. W doliczonym czasie gry dwa gole dorzucił Lucjan Klisiewicz i Puszcza Niepołomice wygrała 4-1 oraz melduje się w finale barażów.

Decydujące starcie zostanie rozegrane w niedzielę, a rywalem podopiecznych Tomasza Tułacza będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza lub Stal Rzeszów.