Wisła Płock drugim beniaminkiem Ekstraklasy

Wisła Płock po dziewięciu latach przerwy wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Podopieczni Marcina Kaczmarka musieli zdobyć dwa punkty w trzech ostatnich kolejkach sezonu, aby zapewnić sobie awans do Ekstraklasy. Ekipie z Płocka już w pierwszych z tych starć przyszło się zmierzyć z Zawiszą Bydgoszcz, który był ich bezpośrednim rywalem w walce o powrót do elity.

"Rycerze Pomorza", aby myśleć o ponownej grze w najwyższej klasie rozgrywkowej musieli wygrać z Wisłą, a ta nie zamierzała na to pozwolić i po pierwszej połowie prowadziła 1:0. Po przerwie popularni "Nafciarze" rozegrali kapitalne zawody. Wbili swojemu przeciwnikowi jeszcze cztery gole i w pięknym stylu przypieczętowali swój awans do Ekstraklasy.

Przypominamy, że wcześniej powrót do elity zapewniła sobie Arka Gdynia.

Więcej na temat: Ekstraklasa Wisła Płock Polska