Ile potrzeba czasu, żeby zdobyć hat-tricka? 3 minuty powinny wystarczyć [+VIDEO] fot. Transfery.info
Jarosław Chajduś
Źródło: Faulem.pl

Jeden z najszybciej zdobytych hat-tricków w historii piłki nożnej? Aron Johannsson potrzebował zaledwie 3 minuty i 50 sekund.

Piłkarz duńskiego AGF Aarhus na pewno zapamięta poniedziałkową noc na długie lata, bowiem udało mu się zdobyć trzy bramki zanim mecz się na dobre rozpoczął - potrzebował na to niecałe 4 minuty.

21-letni napastnik strzelił wszystkie 4 bramki w wygranym przez jego zespół 4:1 spotkaniu przeciwnko AC Horsens, ale to trzy pierwsze trafienia zapiszą się w historii tego sportu. Dla porównania, najszybciej strzelony hat-trick w Premier League padł po 4 minutach i 32 sekundach, a strzelił go Robbie Fowler w 1994 roku przeciwko Arsenalowi.

Już niedługo większy klub sięgnie po Johannssona?