Kompromitacja? Jesteśmy lepsi od Danii, Szwecji, a nawet... Hiszpanii!

Kompromitacja? Jesteśmy lepsi od Danii, Szwecji, a nawet... Hiszpanii!
Szymon Podstufka
Szymon Podstufka
Źródło: Transfery.info

Wszędzie trąbi się o tym, jak to nie mamy drużyny, jacy to jesteśmy beznadziejni i jak nam Europa odjechała. My idziemy pod prąd i szukamy pozytywów - a tych trochę się znalazło!

LEPSI OD SZWEDÓW
 
W naszej grupie faworytem była Anglia. W grupie C - Niemcy. Jakie wyniki z Niemcami osiągała typowana na barażową lokatę Szwecja? 4:4 i 3:5, a więc remis i porażkę dwiema bramkami. Jakie wyniki my (wcale nie przewidywani na barażowe miejsce) zaliczyliśmy z naszym faworytem? 1:1 i 0:2. Nie dość więc, że nie daliśmy się pokonać u siebie, to jeszcze daliśmy sobie wbić tylko trzy gole, podczas gdy Szwedzi - aż dziewięć. Ktoś jeszcze wątpi w potęgę naszej obrony?
 
LEPSI OD CZARNOGÓRY
 
Słynne piłkarskie porzekadło głosi: jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz. My - dzielnie stawialiśmy czoła Anglikom, ostatecznie przegrywając 0:2 na Wembley. A Czarnogórcy? Pff, dno i metr mułu. 2:5 w plecy u siebie, w dodatku z Mołdawią! Z ogórkami, które my zlaliśmy w dwumeczu 3:1 (2:0 u nas, 1:1 w Kiszyniowie), Czarnogórcy w ogólnym rozrachunku mają bilans 3:5.
 
LEPSI OD ISLANDII
 
Sigurdsson i koledzy co prawda mogą obecnie czekać na losowanie par barażowych, a my - nie bardzo. Ale co im po tym, skoro z nami nie mogą się równać. Kolejne znane porzekadło mówi, że najtrudniejsze nie jest wygrywanie z najsilniejszymi, prawdziwe mistrzostwo potwierdza się ze słabeuszami. My San Marino zlaliśmy 5:0 i 5:1. A ta żałosna Islandia? Z ostatnim w grupie Cyprem nie tylko nie zgarnęła kompletu punktów. Islandia przerżnęła na wyspie Afrodyty 0:1!
 
LEPSI OD HISZPANII
 
Nie będziemy się bawić w półśrodki - nad "La Roja" również mamy wyższość. Ile bramek zaaplikowali rywalom Hiszpanie w meczach u siebie? Oj, tylko sześć? Teraz wszyscy Negredo, Soldado i inni odpowiedzialni za strzelanie muszą spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie: gdzie mi do Teodorczyka, Koseckiego i przede wszystkim - Lewandowskiego. I to nawet jeśli weźmiemy pod uwagę to, że Hiszpania grała jeden mecz mniej. Średnia zespołu Del Bosque? 1,5 gola na mecz. Średnia chłopców Fornalika? Całe 2 bramki na spotkanie! I kto tu ma problemy z kreowaniem sytuacji bramkowych i późniejszym ich wykorzystywaniem?!
 
LEPSI OD DANII
 
I to nie tylko w meczu, który wygraliśmy 3:2, ale też w skuteczności. Bardzo dobrze, że Duńczycy byli wczoraj najsmutniejszym z wicemistrzów swojej grupy - skoro przy tej samej liczbie bramek straconych co nasza kadra, zdobywa się jednego gola mniej, w dodatku mogąc sobie troszkę nabić na słabej Malcie (żeby nie było, że tylko my mamy chłopców do bicia z San Marino), to na awans się nie zasługuje. Na występowanie w szeregu przed Polakami - tym bardziej!
Więcej na temat: Polska Mistrzostwa świata

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie” Raków Częstochowa trolluje Legię Warszawa. „Panie trenerze, czy to już potwierdzone?” [WIDEO] Raków Częstochowa trolluje Legię Warszawa. „Panie trenerze, czy to już potwierdzone?” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy