Najgorsza panenka w historii? [WIDEO]

Najgorsza panenka w historii? [WIDEO] fot. Transfery.info
Źródło: The Guardian

Piłkarz drużyny młodzieżowej Benfiki Lizbona Romário Baldé skompromitował się podczas wykonywania rzutu karnego.

18-letni napastnik mógł zostać bohaterem spotkania Ligi Młodzieżowej UEFA przeciwko Szachtarowi Donieck. W 64' minucie meczu podszedł do rzutu karnego i postanowił naśladować słynne wykonanie tego elementu gry przez Antonina Panenkę. Nie trafił jednak czysto w piłkę i bramkarz bez trudu zdołał obronić uderzenie. Kilka minut po całym zdarzeniu Baldé zostać ściągnięty z boiska, a w jego miejsce pojawił się Gonçalo Rodrigues.

Rzut karny Romário Baldé:

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, w której lepsi okazali się Ukraińcy.