Premier League: 55 piłkarzy, którym latem wygasają umowy

Premier League: 55 piłkarzy, którym latem wygasają umowy
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info

Coraz większymi krokami zbliżamy się do zakończenia obecnych rozgrywek piłkarskich. W związku z tym śpieszymy z przedstawieniem wam listy ciekawych graczy, którzy lada moment mogą być dostępni do zgarnięcia na zasadzie wolnego transferu.

Na pierwszy ogień wzięliśmy w tym kontekście Premier League, gdzie wyselekcjonowaliśmy grupę aż 55 interesujących zawodników z wygasającymi umowami.

Wśród nich nie brakuje takich, którzy znają już swoją najbliższą przyszłość lub moją jeszcze trochę czasu na przekonanie obecnych pracodawców do otrzymania propozycji nawiązania dłuższej współpracy.

***

Kyle Bartley (WBA, 1991) – środkowy obrońca uchodził swego czasu za obiecującego zawodnika i dlatego jako młodzieżowiec został sprowadzony do Arsenalu. Wówczas przestał rozwijać się w spodziewanym kierunku i „Kanonierzy” dość szybko z niego zrezygnowali. Dotychczasowy przebieg kariery 29-latka pokazuje, że londyński klub nie ma czego żałować, ponieważ defensor na przestrzeni minionych sezonów pokazywał się z solidnej strony tylko na zapleczu krajowej elity. Ta sytuacja uległa niedawno zmianie, ponieważ Bartley utrzymał miejsce w składzie WBA po wywalczeniu awansu do Premier League. Nic nie wskazuje na to, aby miał teraz razem z klubem pozostać na tym poziomie. Tego stanu rzeczy nie zmienia nawet wygasająca umowa obrońcy, który najprawdopodobniej będzie mógł liczyć na otrzymanie nowego kontraktu ze strony obecnego pracodawcy.

Conor Townsend (WBA, 1993) – boczny obrońca bardzo długo pracował na to, aby dostąpić zaszczytu zadebiutowania w Premier League i trzeba przyznać, że w dotychczas rozegranych meczach prezentował się przyzwoicie na tym poziomie, co może umożliwić 28-latkowi otworzenie jednej z furtek, która pozwoli mu pozostać w najwyżej klasie rozgrywkowej w Anglii w szeregach innego zespołu.

Kamil Grosicki (WBA, 1988) – doświadczony skrzydłowy stał się bardzo szybko niemile widziany na liście płac WBA po wywalczeniu awansu do angielskiej elity, ale mimo to ani w trakcie letniego, ani zimowego okna transferowego nie zdecydował się na opuszczenie „The Baggies”. Reprezentant Polski płaci za to wysoką cenę, ponieważ nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej beniaminka i dlatego też nie ma żadnych szans na to, aby pozostać w tym klubie na dłużej.

Branislav Ivanović (WBA, 1984) – 37-latek mógł zapewnić sobie spokojne granie aż do momentu przejścia na piłkarską emeryturę w barwach Zenitu Sankt Petersburg. Serb postanowił jednak to porzucić na rzecz ponownego spróbowania swoich sił w Premier League, gdzie okazało się, że nie jest on już tym zawodnikiem, który przed laty z powodzeniem występował w Chelsea. W zaistniałej sytuacji nie można wykluczyć, że nadchodzące tygodnie mogą być ostatnimi w wykonaniu Ivanovicia w zawodowym futbolu.

Ryan Bertrand (Southampton, 1989) – boczny obrońca rozgrywa swój siódmy sezon w barwach „Świętych” jako jeden z jej podstawowych piłkarzy i zapewne będzie mógł w najbliższym czasie liczyć na otrzymanie propozycji ze strony władz klubu w kwestii przedłużenia wygasającego kontraktu.

Jóhann Berg Gudmundsson (Burnley, 1990) – reprezentant Islandii nie może zaliczyć ostatnich kilkunastu miesięcy do szczególnie udanych w swoim wykonaniu ze względu na borykanie się z szeregiem problemów zdrowotnych. 30-latek może jednak za każdym razem po powrocie do pełni sił liczyć na regularną grę w Burnley i dlatego jego dotychczasowy pobyt w angielskim zespole może zostać wydłużony przynajmniej o dodatkowy rok.

Matthew Lowton (Burnley, 1989) – doświadczony defensor nie ma większych problemów z wygrywaniem rywalizacji o miejsce w składzie drużyny prowadzonej przez Seana Dyche’a i zapewne wkrótce zostanie zaproszony do przedyskutowania swojej dalszej przyszłości w „The Clarets”, gdzie w nowych rozgrywkach przybędzie mu zapewne wartościowy konkurent do gry w wyjściowej jedenastce.

Robbie Brady (Burnley, 1992) – reprezentant Irlandii trafił do Burnley po udanym okresie spędzonym w Norwich City w styczniu 2017 roku i od tego momentu pełni praktycznie funkcję rezerwowego w zespole występującym na poziomie Premier League. 29-latek wywiązuje się dość poprawnie z pełnionej roli i jeżeli będzie zainteresowany utrzymanie swojego dotychczasowego statusu, to może zapewne liczyć na pozostanie w dotychczasowym zespole na dłużej, ale jednocześnie przy gorszych warunkach finansowych.

Erik Pieters (Burnley, 1988) – doświadczony holenderski obrońca sprawdza się w trwających rozgrywkach w charakterze zmiennika Charlie’ego Taylora i ma w wygasającym kontrakcie zawartą opcję przedłużenia, także jego ewentualna dalsza przyszłość w szeregach „The Clarets” jest w pełni uzależniona od decyzji sztabu szkoleniowego oraz władz drużyny.

John Lundstram (Sheffield United, 1994) – środkowy pomocnik należał w minionych sezonie do grona zaskakująco dobrze spisujących się piłkarzy na poziomie Premier League i dlatego mógł liczyć na spore zainteresowanie swoją osobą ze strony mocniejszych angielskich klubów. Ostatecznie 27-latek postanowił pozostać zawodnikiem „The Blades” i teraz może trochę tego żałować, ponieważ Sheffield United prezentuje się w obecnym sezonie słabo, a sam Lundstram nie znajduje się już w tak wysokiej formy jak jeszcze przed kilkoma miesiącami, dlatego może mieć ewentualne trudności ze znalezieniem nowego pracodawcy w krajowej elicie.

Kean Bryan (Sheffield United, 1996) – były gracz Manchesteru City wskoczył w trakcie trwających rozgrywek do wyjściowego składu angielskiego klubu i zapewne ma to związek z tym, że władze drużyny upatrują w nim jednego z kluczowych graczy, który ma w nim pozostać po zaliczeniu spadku do Championship.

John Ruddy (Wolverhampton, 1986) – doświadczony bramkarz przystał przed startem poprzedniego sezonu na kontynuowanie swojej przygody w szeregach „Wilków” jako zmiennik Ruiego Patrício i na chwilę obecną dużo na to wskazuje, że będzie dalej zainteresowany pełnieniem roli drugiego bramkarza w szeregach Wolverhampton.

Romain Saïss (Wolverhampton, 1990) – kapitan reprezentacji Maroka należy do grona wyróżniających się graczy w szeregach Wolverhampton i w wygasającej umowie ma zawarty punkt umożliwiający ekipie z Molineux Stadium zatrzymanie go na kolejny rok. Przedstawiciele „Wilków” powinni skorzystać z tego zapisu. Jeżeli tak by się nie stało, to 30-latek nie pozostanie z pewnością zbyt długo na piłkarskim bezrobociu.

Georginio Wijnaldum (Liverpool, 1990) – doświadczony pomocnik jest regularnie występującym zawodnikiem w drużynie prowadzonej przez Jürgena Kloppa i dlatego Liverpool podjął stosowne kroki zmierzające do nawiązania dłuższej współpracy z 30-latkiem. Z kolei ten wstrzymuje się z podjęciem ostatecznej decyzji o przyjęciu lub odrzuceniu otrzymanej oferty z uwagi na zainteresowanie jego osobą przede wszystkim ze strony trenera Barcelony – Ronalda Koemana.

Nathaniel Phillips (Liverpool, 1997) – środkowy obrońca wykorzystuje w trwających rozgrywkach problemy zdrowotne podstawowych defensorów „The Reds” i w ten sposób może sobie wywalczyć angaż nieco słabszym klubie, w którym mógłby odgrywać jedną z ważniejszych ról, bo na to nie będzie miał szans w Liverpoolu po powrocie do pełni sił Virgila van Dijka czy Joe Gomeza.

Adrián (Liverpool, 1987) – Hiszpan zaliczył imponujące wejście do angielskiego zespołu w charakterze zmiennika Alissona. Potem zaczął popełniać coraz bardziej rażące błędy i dlatego obecnie nic nie wskazuje na to, aby przedstawiciele drużyny z Premier League byli zainteresowani zatrzymaniem go w klubie na kolejny rok.

Fabián Balbuena (West Ham United, 1991) – reprezentant Paragwaju mógł w początkowej fazie sezonu liczyć na regularną grę w barwach „Młotów”. Nie nacieszył się on jednak zbyt długo tą pozycją, ponieważ po sprowadzeniu Craiga Dawsona został posadzony na ławce rezerwowych i dlatego teraz będzie mu trudno uzyskać aprobatę sztabu do otrzymania z ich strony „zielonego światła” do pozostania na dłużej w londyńskim klubie.

Ezgjan Alioski (Leeds United, 1992) – boczny obrońca jest pewnym punktem Leeds United od momentu dołączenia do angielskiej drużyny w lipcu 2017 roku. Z tego też powodu nie powinien mieć większych problemów z osiągnięciem nowego porozumienia z dotychczasowym pracodawcą lub otrzymaniem innej kuszącej oferty.

Barry Douglas (Leeds United, 1989) – 31-letni zawodnik, znany nam ze swojego pobytu w Lechu Poznań, nie jest już od pewnego czasu mile widziany w szeregach „Pawi”, o czym świadczy fakt, że swój ostatni rok obowiązywania obecnego kontraktu z Leeds United spędza na wypożyczeniu w Blackburn Rovers.

Danny Rose (Tottenham, 1990) – przedstawiciele „Kogutów” próbowali kilkukrotnie sprzedać lub zwyczajnie pozbyć się byłego reprezentanta Anglii. Nie udało im się zrealizować tego celu, dlatego latem rozstaną się z doświadczonym defensorem po wygaśnięciu jego obowiązującego porozumienia z londyńskim klubem.

David Luiz (Arsenal, 1987) – brazylijski obrońca czeka spokojnie na rozwój wypadków w sprawie swojej najbliższej przyszłości, ponieważ z każdym upływającym tygodniem rosną jego szanse na pozostanie na Emirates Stadium na jeszcze jeden sezon.

Ahmed Elmohamady (Aston Villa, 1987) – Egipcjanin wyraźnie przegrywa rywalizację o miejsce w składzie „The Villans” z ściągniętym latem Mattym Cashem, ale w dalszym ciągu stanowi solidne zabezpieczenie prawej strony defensywy w angielskiej drużynie, dlatego nie można go w dalszym ciągu pozbawić szans na pozostanie w Aston Villi na kolejny rok.

Olivier Giroud (Chelsea, 1986) – doświadczony napastnik zaliczył imponująca drugą część minionego sezonu i w nagrodę zawarł nowy roczny kontrakt z „The Blues”. W obecnych rozgrywkach jest już jednak tylko rezerwowym i dlatego można przypuszczać, że nadchodzące tygodnie będą jego ostatnim na Stamford Bridge.

Thiago Silva (Chelsea, 1984) – klub z Londynu wykorzystał nadarzająca się latem okazję do nawiązania współpracy z środkowym obrońcą i jest do tego stopnia zadowolony z jego dotychczasowego pobytu, że przymierza się do aktywowania opcji umożliwiającej zatrzymanie go w zespole na kolejny rok.

Marco van Ginkel (Chelsea, 1992) – holenderski pomocnik był już wielokrotnie boleśnie doświadczany przez życie, ale pomimo nabawienia się szeregu poważny kontuzji nie zdecydował się odłożyć korków na kołek. Gdyby tego było mało, to pomocną dłoń w jego kierunku wyciągnęła Chelsea poprzez zawarcie z nim nowego rocznego kontraktu oraz wysłanie go na wypożyczenie do PSV, gdzie 28-latek zaczyna powoli dostawać swoje minuty. No kolejną umowę ze strony „The Blues” nie ma raczej co liczyć, ale ma całkiem spore szanse na ewentualne pozostanie w drużynie z Eindhoven.

Danny Welbeck (Brighton, 1990) – doświadczony napastnik musiał w minionych miesiącach uzbroić się w cierpliwość przy szukaniu nowego pracodawcy, ale w końcu otrzymał propozycję zawarcia rocznego kontraktu ze strony Brighton. Wychowanek Manchesteru United prezentuje się w tym zespole całkiem przyzwoicie i z całą pewnością może spodziewać się otrzymania propozycji nawiązania dłuższej współpracy.

Leo Skiri Østigard (Brighton, 1999) – utalentowany defensor został sprowadzony do zespołu „Mew” w sierpniu 2018 roku i od tego czasu nie zaliczył choćby debiutu w seniorskiej drużynie. Dużo więcej okazji do wykazania się swoimi umiejętnościami ma za to na wypożyczeniach. Obecnie na tych warunkach występuje w Coventry City, gdzie prezentuje się bardzo dobrze, dlatego nie można wykluczyć, że dostanie jeszcze drugą szansę na zaistnienie w ekipie z Premier League.

Christian Benteke (Crystal Palace, 1990) – najdroższy piłkarz w historii „Orłów” notuje najlepszy sezon od kampanii 2016/2017. W 22 ligowych meczach belgijski napastnik strzelił pięć goli. To pokazuje, że w ostatnich latach jest on cieniem samego siebie i nie może dziwić chęć sprzedania go ze strony klubu już w styczniu. Wtedy odrzucił ofertę West Bromwich Albion, ale jak sam zdążył zapowiedzieć, latem niczego nie wyklucza.

Jeffrey Schlupp (Crystal Palace, 1992) – w ostatnich dwóch sezonach wszechstronny zawodnik jest trapiony kontuzjami, ale mimo to, gdy tylko jest zdrowy, może liczyć na regularne występy. Z tego powodu należy spodziewać się powtórki z poprzedniego roku, gdy nominalny lewy pomocnik przedłużył współpracę z klubem o następne 12 miesięcy.

Patrick van Aanholt (Crystal Palace, 1990) – tu wszystko zależy od samego piłkarza. Holender nie pali się do podpisania nowego kontraktu, analizując dostępne opcje. Jedną z najnowszych jest możliwość kontynuowania kariery w Galatasaray, przy znacznej podwyżce płacy. Niewykluczone zatem, że wkrótce przygoda lewego defensora z „Orłami” dobiegnie końca.

Andros Townsend (Crystal Palace, 1991) – prawoskrzydłowy to absolutnie kluczowy piłkarz w układance Roya Hodgsona. Kiedy jednak przed dwoma tygodniami zapytano go o sytuację kontraktową, przyznał, że wciąż nie wie, co go czeka. Jeśli nie zostanie na Selhurst Park, z pewnością o znalezienie nowego pracodawcy nie będzie musiał się martwić.

Mamadou Sakho (Crystal Palace, 1990) – największą bolączką solidnego stopera są problemy zdrowotne. Przez nie w tym sezonie przegapił już 18 spotkań i dlatego trzeba będzie poczekać na ocenę przydatności gracza z myślą o przyszłych rozgrywkach.

Tyrick Mitchell (Crystal Palace, 1999) – utalentowany 21-latek to przyszłość „Orłów”, a nie tak dawno pojawiły się informacje, jakoby lewy obrońca był na etapie finalizacji nowego kontraktu na lepszych warunkach finansowych niż dotychczas. Ten zabieg wydaje się nieodzowny w kontekście odparcia zakusów ze strony innych ekip, jak chociażby Arsenalu.

Nathaniel Clyne (Crystal Palace, 1991) – prawy defensor jesienią znalazł zatrudnienie na Selhurst Park i zdążył już udowodnić, że dał sobie radę z demonami przeszłości. Wciąż jednak nie wiadomo, czy klub zdecyduje się zaoferować byłemu piłkarzowi Liverpoolu możliwość kontynuowania współpracy.

James McCarthy (Crystal Palace, 1990) – jeszcze w poprzednim sezonie środkowy pomocnik mógł liczyć na częste występy w podstawowym składzie. W bieżących rozgrywkach to uległo zmianie, a jednocześnie coraz więcej mówi się na temat ewentualnej przeprowadzki Szkota do Celticu.

James McArthur (Crystal Palace, 1987) – to zaufany człowiek Roya Hodgsona i jeśli tylko jest w pełni sił, wybiega na boisko w podstawowym składzie. Można zatem przypuszczać, że mimo 33 lat na karku, gracz środka pola niebawem złoży podpis na nowej umowie.

Joel Ward (Crystal Palace, 1989) – sytuacja 31-latka bliźniaczo przypomina tę, w której znajduje sie McArthur. Gdyby jednak latem udało się znaleźć godnego kandydata do zastąpienia prawego obrońcy, można sobie wyobrazić rozstanie obu stron.

Gary Cahill (Crystal Palace, 1985) – najstarszy piłkarz w kadrze „Orłów” cieszy się ogromnym zaufaniem swojego menedżera i wydaje się, że jeśli tylko pozostanie on na ławce trenerskiej, będzie to równoznaczne z ofertą przedłużenia współpracy z triumfatorem Ligi Mistrzów.

Wayne Hennessey (Crystal Palace, 1987) – po transferze Jacka Butlanda, Walijczyk przestał być właściwie potrzebny. To nie może skończyć się inaczej, jak odejściem doświadczonego bramkarza.

Scott Dann (Crystal Palace, 1987) – Roy Hodgson woli stawiać na Cahilla aniżeli nieco młodszego ze środkowych defensorów. Odpowiedź w sprawie nowego kontraktu jest zatem prosta.

Jarosław Jach (Crystal Palace, 1994) – szanse na dalszą współpracę obu stron są niemal zerowe. Polak aktualnie przebywa na wypożyczeniu w Rakowie Częstochowa i nie zapowiada się na to, aby miał wyjechać z ojczyzny po wygaśnięciu jego porozumienia z „Czerwono-Niebieskimi”.

Dwight Gayle (Newcastle United, 1989) – środkowy napastnik nie gra regularnie u Steve’a Bruce’a i niemal na pewno latem dojdzie do rozstania obu stron. Anglikowi wróży się pierwszy wyjazd za granicę w karierze, na przykład do Turcji.

Federico Fernández (Newcastle United, 1989) – przed rokiem umowa argentyńskiego stopera dobiegała końca wraz z końcem czerwca, ale w dokumentacji znalazł zapis umożliwiający jej przedłużenie o następne 12 miesięcy. Teraz znajduje się on w takiej samej sytuacji i niewykluczone, że będziemy świadkami powtórki z rozrywki.

Andy Carroll (Newcastle United, 1989) – w poprzednim sezonie przyszłość niegdyś świetnie zapowiadającego się ofensywnego gracza została wyjaśniona dopiero pod koniec czerwca. Teraz ma to nastąpić już w połowie maja, ale na dzisiaj coraz bardziej prawdopodobne jest jego pozostanie w drużynie.

Sergio Agüero (Manchester City, 1988) – to, co czeka najlepszego strzelca w historii „Obywateli”, nie wie nawet on sam. Niektórzy przekonują, że gracz liczy na nowy kontrakt, a za kulisami coraz głośniej o dojściu do porozumienia Argentyńczyka z Barceloną. To klasyczny dwugłos, dlatego więcej powinniśmy wiedzieć dopiero pod koniec sezonu.

Eric García (Manchester City, 2001) – mimo że Pep Guardiola bardzo chciał pozostania jednego z najbardziej utalentowanych stoperów swojego pokolenia, misja ta zakończyła się niepowodzeniem. Na 90 procent będzie on kontynuował karierę w Hiszpanii, a dokładniej na Camp Nou.

Fernandinho (Manchester City, 1985) – kapitan ekipy z Etihad Stadium gra coraz rzadziej i można domyślać się, że w ten sposób menedżer przygotowuje się na jego odejście. Z drugiej strony stosowne rozmowy kontraktowe nie zostały jeszcze przeprowadzone, dlatego nie można niczego wykluczyć.

Edinson Cavani (Manchester United, 1987) – najlepszy strzelec w historii Paris Saint-Germain doskonale zaaklimatyzował się w Anglii, a fakt prowadzenia negocjacji potwierdził już Ole Gunnar Solskjær. Teraz należy poczekać na ich wynik.

Juan Mata (Manchester United, 1988) – po ponad siedmiu latach spędzonych na Old Trafford, „Czerwone Diabły” dają Hiszpanowi wolna rękę w kwestii przyszłość. Może usiąć do rozmów z klubem w celu aktywacji opcji przedłużenia współpracy lub zdecydować się na odejście, a chętnych z pewnością nie zabraknie. Na dzisiaj bliżej mu do tego drugiego.

Sergio Romero (Manchester United, 1987) – tu wszystko jest w zasadzie jasne. Jesienią klub zablokował mu możliwość odejścia, a po zakończeniu sezonu ceniony golkiper w końcu zmieni pracodawcę.

Joshua King (Everton, 1992) – „The Toffees” pozyskali Norwega w zimie, oferując mu zaledwie półroczny kontrakt. W ten sposób pokazali, że nie byli do końca pewni, co do jego osoby. Teraz napastnik zwyczajnie walczy o swoje pozostanie na Goodison Park i jeśli latem nie pojawi się jakaś okazja rynkowa, być może klub postanowi mu zaufać.

Theo Walcott (Everton, 1989) – niegdyś piekielnie szybki skrzydłowy obecnie przebywa na wypożyczeniu w Southampton i najprawdopodobniej, kiedy jego umowa z Evertonem dobiegnie końca, pozostanie w ekipie „Świętych” już na stałe.

Yannick Bolasie (Everton, 1989) – Kongijczyk skorzystał na możliwości tymczasowych przenosin do Middlesbrough, a „The Toffees” na pewno nie płaczą za zawodnikiem, którego w pierwszej części sezonu nawet nie zgłosili do rozgrywek. W tej sytuacji sprawa jest przesądzona.

Marcus Bettinelli (Fulham, 1992) – golkiper od września przebywa w Middlesbrough, a klub jest z  niego bardzo zadowolony. Biorąc to pod uwagę, trudno spodziewać się, aby miał on w ogóle rozważać podpisanie nowego kontraktu z londyńczykami.

Cyrus Christie (Fulham, 1992) – Irlandczyk świetnie czuje się na wypożyczeniu w Nottingham Forest i zupełnie nie myśli o powrocie do ekipy macierzystej. Tylko cud mógłby to zmienić.

***

Pozostałe nazwiska znanych piłkarzy związanych z klubami z Premier League, którymi wygasają umowy wraz z zakończeniem obecnych rozgrywek - Christian Atsu, Henri Saivet, Jacob Murphy (wszyscy Newcastle United), Phil Bardsley, Kevin Long (obaj Burnley), Fabri (Fulham), Phil Jagielka, Jack Rodwell (obaj Sheffield United), Wes Morgan, Christian Fuchs (obaj Leicester City), Willy Caballero (Chelsea), Conor Wickham, Martin Kelly (obaj Crystal Palace), Charlie Austin i Hal Robson-Kanu (obaj WBA).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy