– To było wspaniałe doświadczenie - Francuz kończy karierę reprezentacyjną przez Twittera
2014-05-14 16:07:56; Aktualizacja: 11 lat temu
Didier Deschamps ogłosił kadrę reprezentacji Francji na Mistrzostwa świata w Brazylii. Niektórzy gracze na wieść o braku powołania postanowili zakończyć swoją karierę w drużynie „Trójkolorowych”.
Każdy zawodnik na świecie chyba marzy o reprezentowaniu swojej ojczyzny na arenie międzynarodowej, o możliwości gry na wielkiej imprezie nie wspominając.
Didier Deschamps postanowił odkryć karty i już podał do wiadomości publicznej nazwiska dwudziestu trzech zawodników, którzy pojadą na Mistrzostwa świata w Brazylii. Brakuje w niej między innymi dwóch znanych zawodników Manchester City FC - Samira Nasriego oraz Gaëla Clichy'ego.
Powołania nie otrzymał również grający w angielskim Evertonie Sylvain Distin. Defensor „The Toffees” tak bardzo przejął się brakiem powołania, że postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 36-letni obrońca do tej pory… nie zaliczył debiutu w drużynie „Trójkolorowych”. Powiadają, że nadzieja umiera ostatnia…Popularne
Znany z dystansu do siebie zawodnik stwierdził, że pragnie skupić się na grze w swoim klubie oraz zaznacza, że czas spędzony w reprezentacji był wspaniałym doświadczeniem.
Były gracz Manchesteru City i Portsmouth mógł reprezentować również barwy drużyny narodowej Gwadelupy, z racji pochodzenia swojego ojca, jednakże nie zdecydował się na przyjęcie powołania.
O swojej decyzji poinformował za pośrednictwem Twittera.
I m retiring from France team. It was a wonderful experience and after a record of #0 cap it's time to say goodbye and focus on my club
— Sylvain Distin (@sylvaind15tin) maj 14, 2014 










![Tych zawodników warto śledzić. Oto największe talenty Mistrzostw Świata U-17 w 2025 roku [cz. 2]](img/photos/114219/170x113/mathias-moser.jpg)

![Tych zawodników warto śledzić. Oto największe talenty Mistrzostw Świata U-17 w 2025 roku [cz. 1]](img/photos/113977/170x113/mateus-mide.jpg)


![Obiecująco. Nowy nabytek Korony Kielce zaczął z wysokiego C [WIDEO]](img/photos/114602/90x60/korona-kielce.jpg)




![Mohamed Salah bez medalu na Pucharze Narodów Afryki. Trzecie miejsce dla Nigerii [WIDEO]](img/photos/113368/90x60/mohamed-salah.jpg)


![Obiecująco. Nowy nabytek Korony Kielce zaczął z wysokiego C [WIDEO]](img/photos/114602/170x113/korona-kielce.jpg)




