Bayer Leverkusen po nowego bramkarza

rok temu
Bayer Leverkusen po nowego bramkarza

Opiekun Bayeru Leverkusen, Heiko Herrlich zamierza zabezpieczyć się na wypadek ewentualnego odejścia Bernda Leno będącego aktualnie numerem jeden w bramce „Aptekarzy”.

Z tego powodu ekipa z BayAreny skierowała swe zainteresowanie w kierunku Lukáša Hrádecký’ego, występującego aktualnie w Eintrachcie Frankfurt. 28-letni reprezentant Finlandii od pewnego czasu jest uznawany za jednego z najlepszych golkiperów Bundesligi. Atutem przemawiającym za jego sprowadzeniem jest także fakt, iż wraz z końcem czerwca wygasa jego kontrakt z dotychczasowym pracodawcą, dzięki czemu klub z Leverkusen mógłby pozyskać go na zasadzie wolnego transferu.

Hrádecký urodził się w Bratysławie, jednak w młodym wieku wraz z rodziną wyemigrował do Finlandii i to właśnie ten kraj reprezentuje na arenie międzynarodowej. Do Niemiec zawitał przed dwoma laty po wielu sezonach dobrych występów w lidze duńskiej dla tamtejszych Esbjerg fB i Brøndby IF. Jego dobre występy w barwach Eintrachtu pozwoliły mu w zeszłym roku odebrać statuetkę dla najlepszego piłkarza Finlandii, po którą to nagrodę sięgali w przeszłości m.in. Jari Litmanen i Sami Hyypiä.

Sprowadzenie nowego bramkarza w szeregi Bayeru wydaje się być konieczne zważywszy na coraz częstsze spekulacje łączące Bernda Leno z największymi klubami kontynentu. Bramkarz reprezentacji Niemiec już latem może stać się bohaterem transferu, którego kwota może oscylować w okolicach dwudziestu milionów euro. 

Poza Hrádeckým wśród innych potencjalnych następców Leno wymieniani są Marvin Hitz z Augsburga, a także Sven Ulreich, który w Bayernie Monachium zastępuje aktualnie kontuzjowanego Manuela Neuera.


ŹRÓDŁO
Bild
TAGI: Lukáš Hrádecký Finlandia Eintracht Frankfurt Niemcy Bayer 04 Leverkusen
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.