OFICJALNIE: Nowy selekcjoner Bośni i Hercegowiny

rok temu
OFICJALNIE: Nowy selekcjoner Bośni i Hercegowiny
fot. wallpaperlist

Robert Prosinečki został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Bośni i Hercegowiny.

48-latek zajął miejsce Mehmeda Baždarevicia, zwolnionego w listopadzie 2017 roku po tym, jak nie zdołał awansować z kadrą znad Bałkanów na rozpoczynające się w czerwcu Mistrzostwa Świata. Bośniacy zajęli trzecie miejsce w grupie H tuż za Belgią i Grecją.

Chorwat podpisał z tamtejszą federacją dwuletni kontrakt, który może zostać przedłużony po zakwalifikowaniu się na Euro 2020 i odniesieniu tam dobrego rezultatu. Wcześniej Prosinečki prowadził reprezentację Azerbejdżanu, z którą rozstał się po wygaśnięciu kontraktu.

- Bardzo się cieszę, że federacja Bośni i Hercegowiny mi zaufała i powierzyła mi funkcję selekcjonera. W tym zespole jest wielu wspaniałych piłkarzy i widzę w nim ogromny potencjał. Obiecuję, że zrobię wszystko, aby doprowadzić tę drużynę na najbliższe Euro – powiedział szkoleniowiec.

Prosinečki w karierze trenerskiej oprócz wspomnianej kadry Azerbejdżanu prowadził Kayserispor i Crvenę zvezdę. W latach 2006-2010 urodzony w Schwenningen szkoleniowiec pełnił rolę asystenta Slavena Bilicia.  Co ciekawe, jako piłkarz grał w dwóch największych hiszpańskich klubach – Realu Madryt i Barcelonie.

Debiut 48-latka na nowym stanowisku nastąpi jeszcze w tym miesiącu. W dwóch spotkaniach towarzyskich Bośnia i Hercegowina podejmie reprezentację Stanów Zjednoczonych (28 stycznia) oraz reprezentację Meksyku (31 stycznia).


ŹRÓDŁO
NFS BiH
TAGI: Robert Prosinečki Bośnia i Hercegowina Chorwacja Oficjalnie Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.