OFICJALNIE: Bayern nawiązuje współpracę z klubem z MLS

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Bayern nawiązuje współpracę z klubem z MLS

Przedstawiciele mistrzów Niemiec poinformowali o nawiązaniu współpracy z FC Dallas.

Kooperacja dwóch drużyn ma w dużej mierze opierać się na pracy z młodzieżą. Amerykański klub dzięki pomocy europejskiego hegemona ma w znacznym stopniu usprawnić działalność tamtejszej akademii.

- Możliwość współpracy z tak wielkim klubem jak Bayern jest dla nas wielkim zaszczytem – powiedział dyrektor generalny teksańskiej drużyny, Clark Hunt.

- Jednym z naszych najważniejszych celów jest rozwijanie akademii piłkarskiej oraz sprawienie, że marka FC Dallas stanie rozpoznawalna na całym świecie. Bezprecedensowa współpraca z jednym z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świcie jest dużym krokiem naprzód w realizacji tej misji - dodaje.

- Stany Zjednoczone są siedzibą jednego z naszych pierwszych międzynarodowych biur. Współdziałanie z FC Dallas pozwoli nam w znaczącym stopniu powiększyć środowisko kibiców Bayernu w tej części świata. Naszą intencją jest pomoc w rozwijaniu piłki nożnej na terytorium Stanów Zjednoczonych. FC Dallas jest w tej sytuacji idealnym partnerem - powiedział przedstawiciel rady wykonawczej Bayernu, Jörg Wacker.

Piłkarze i trenerzy ekipy z Teksasu zostali zaproszeni do otwartego latem minionego roku kampusu piłkarskiego, który Bayern otworzył w Nowym Jorku. Na 74-akrowym terenie młodzi piłkarze mają tam do dyspozycji osiem boisk piłkarskich oraz imponującą halę sportową.

Bayern już w przeszłości otwierał się na rynek północnoamerykański. W 2014 roku monachijczycy nawiązali współpracę z akademią Global Premier Soccer, wespół z którą brali udział w szkoleniu około dziewięćdziesięciu tysięcy dzieci i sześciu tysięcy trenerów w ponad stu klubach zlokalizowanych w różnych stanach.


ŹRÓDŁO
Bayern Monachium | FC Dallas
TAGI: Bayern Monachium Niemcy FC Dallas Stany Zjednoczone Oficjalnie
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.