Pierwsza konferencja nowego trenera Legii

9 miesięcy temu Pierwsza konferencja nowego trenera Legii
fot. FotoPyk

Nowy szkoleniowiec Legii Warszawa, Dean Klafurić, zabrał głos przed środowym meczem ekipy ze stolicy naszego kraju w Pucharze Polski z Górnikiem Zabrze.

Pierwsze spotkanie półfinałowe między tymi zespołami zakończyło się wynikiem 1:1. Na otwierające mecz trafienie Marko Vešovicia odpowiedział Rafał Kurzawa. Sprawa awansu do wielkiego finału rozgrywek jest więc całkowicie otwarta.

Dla Klafuricia będzie to premierowe spotkanie w charakterze pierwszego trenera Legii. 45-latek wszedł w buty zwolnionego w weekend Romeo Jozaka, którego do niedawna był asystentem. Jak Chorwat zapatruje się na środowy mecz?

- Przed poniedziałkowym treningiem mieliśmy wyjątkowo długą odprawę z zawodnikami. Skupiamy się nie tylko na szczegółowej analizie rywala, ale i na wyciąganiu wniosków z błędów popełnionych w ostatnich meczach. Jesteśmy świadomi, że jako najlepszy klub w Polsce zawsze będziemy traktowani jako faworyt spotkania. Taka sytuacja może sprzyjać Górnikowi z psychologicznego punktu widzenia, ale nie ma to dla nas żadnego znaczenia. My musimy robić swoje.

- Kilku zawodników - Rado, Eduardo, Kopa, Brian i Turzyk - ze względu na kontuzję na pewno nie wystąpią. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, pozostali są gotowi, żeby walczyć jutro o awans do finału Pucharu Polski.

- Sytuacja, z którą się teraz mierzymy, to ogromne wyzwanie. Nie tylko dla mnie, ale dla całego zespołu. Najważniejsze, żebyśmy trzymali się razem. Dyskutowaliśmy razem, rozmawiałem z piłkarzami również indywidualnie. Wiem, że mamy w składzie najlepszych zawodników w Polsce. Wierzę, że ta drużyna może osiągnąć każdy cel, jaki sobie postawimy.

- We wrześniu 2017 roku podpisałem kontrakt z Legią Warszawa, który obowiązuje do czerwca br. Od początku traktowałem to jako duże wyróżnienie, bo Legia to wielki klub z europejskimi ambicjami. Przez osiem miesięcy wykonywałem swoje obowiązki jako asystent pierwszego trenera u boku Romeo Jozaka i było to dla mnie bardzo cenne doświadczenie zawodowe. W ostatnich dniach zostałem poproszony przez władze Legii, aby do końca sezonu pełnić funkcję szkoleniowca pierwszej drużyny i jako profesjonalista zrobię wszystko, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania klubu - powiedział Klafurić.

Początek środowego spotkania Legii z Górnikiem o 20:30.ŹRÓDŁO
Legia Warszawa
TAGI: Polska Legia Warszawa Górnik Zabrze Puchar Polski Chorwacja Dean Klafurić
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.