Olympiakos sięgnie po napastnika z Bundesligi?

9 miesięcy temu
Olympiakos sięgnie po napastnika z Bundesligi?

Olympiakos po nieudanym sezonie rozpoczął poszukiwania potencjalnych wzmocnień przed następnymi rozgrywkami.

Klub z Pireusu w ostatnich miesiącach głównie rozczarowywał swoich kibiców. Najpierw z fatalnej strony pokazał się w rozgrywkach Ligi Mistrzów, zaś kilka miesięcy później dość nieoczekiwanie przegrał walkę o ligowe mistrzostwo z AEK Ateny. Utrata tytułu była o tyle bolesna, że to Olympiakos triumfował w rozgrywkach greckiej ekstraklasy przez ostatnich siedem lat.

Wraz z przyjściem nowego szkoleniowca, którym mianowany został niedawno Pedro Martins, popularni „Thrylos” zamierzają zrekompensować swym kibicom niedawne niepowodzenia i przystąpić do ofensywy transferowej.

Jednym z transferów, który ma wprowadzić Olympiakos w nową rzeczywistość, ma być sprowadzenie Anastosiosa Donisa grającego aktualnie w niemieckim VfB Stuttgart. Jak informuje portal „Gazzetta.gr”, 21-latek mógłby latem pojawić się na Stadio Georgios Karaiskáki, podczas gdy w drugą stronę w ramach wymiany powędrowałby aktualnie najlepszy strzelec Olympiakosu, Karim Ansarifard.

Donis jest od pewnego czasu uważany za jedną z największych nadziei piłkarskiej Grecji. Od najmłodszych lat zbierał on szlify w akademii turyńskiego Juventusu, z którego był wypożyczany do FC Lugano oraz OGC Nice, by latem minionego roku definitywnie zostać zawodnikiem Stuttgartu. W bieżącym sezonie Bundesligi na listę strzelców wpisał się zaledwie dwukrotnie, jednak należy podkreślić, iż w dużej części spotkań pojawiał się na boisku jako prawoskrzydłowy, podczas gdy nominalnie jest środkowym napastnikiem.

Urodzony w angielskim Blackburn zawodnik (swego czasu w tamtejszym klubie grał jego ojciec) wystąpił jak dotąd w sześciu spotkaniach greckiej reprezentacji narodowej, jednak nie udało mu się zaliczyć jeszcze premierowego trafienia.


ŹRÓDŁO
Gazzetta.gr
TAGI: Anastasios Donis Grecja VfB Stuttgart Niemcy Olympiakos Pireus
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.