Kluivert blisko porozumienia. Holender opuści Ajax!

7 miesięcy temu Kluivert blisko porozumienia. Holender opuści Ajax!
fot. Ajax

Jak poinformował Gianluca Di Marzio, Justin Kluivert opuszcza Ajax Amsterdam na rzecz Romy.

Po zakończeniu sezonu AS Roma bardzo szybko uaktywniła się na rynku transferowym. Dotychczas zostały oficjalnie potwierdzone dwa ruchy „Giallorossich”, czyli pozyskanie Ante Ćoricia z Dinama Zagrzeb i Ivana Marcano z FC Porto. Biletów do stolicy Włoch szuka także Justin Kluivert, który ma być kolejny transferem rzymian.

W środę w Rzymie miało dojść do spotkania pomiędzy dyrektorem sportowym Romy, Monchim i Mino Raiolą, czyli przedstawicielem Justina Kluiverta. Głównym tematem była naturalnie przyszłość holenderskiego zawodnika. Według Di Marzio podczas spotkania omówione zostały najważniejsze kwestie związane z kwestiami ekonomicznymi i zgodzono się, co do najważniejszych kwestii. Dziennikarz podkreśla, że porozumienie zostało wstępnie osiągnięte i obecnie do transferu brakuje jedynie zgody Ajaksu.

Aktualna umowa Kluiverta wygasa w czerwcu 2019 roku, ale Ajax i tak żąda za jego kartę zawodniczą 15-20 milionów euro. Rozmowy w sprawie przejścia Kluiverta do Rzymu rozpoczną się w przyszłym tygodniu. AS Roma jest już jednak w połowie drogi, bowiem do transferu przekonała zawodnika.

Jednokrotny reprezentant Holandii w poprzednim sezonie rozegrał 30 występów w Eredivisie, notując 10 trafień i 5 asyst. 19-letni skrzydłowy chce opuścić Amsterdam, gdyż nie porozumiał się w sprawie nowego kontraktu.


ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Holandia Włochy AS Roma Ajax Amsterdam Justin Kluivert
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.