Hitowy transfer Shaqiriego? Promocja po degradacji Stoke City!

8 miesięcy temu
Hitowy transfer Shaqiriego? Promocja po degradacji Stoke City!
fot. Stoke

Xherdan Shaqiri przygotowuje się do przeprowadzki, co już wcześniej potwierdził w jednej z wypowiedzi. Okazuje się, że jego następnym klubem może być Liverpool.

Jak informuje „The Guardian”, skrzydłowy reprezentacji Szwajcarii ma w kontrakcie klauzulę, umożliwiającą odejście po spadku Stoke City za kwotę 12-13,5 miliona funtów. Jak powiedział sam zainteresowany, absolutnym priorytetem jest dla niego pozostanie w Premier League.

Menadżer Liverpoolu, Jürgen Klopp, jeszcze nie podjął decyzji o aktywowaniu wspomnianego zapisu, ale kandydatura Shaqiriego ma być poważnie rozważana na Anfield jako niezbyt droga opcja na zwiększenie rywalizacji na pozycjach ofensywnych.

26-latek, który do Stoke przeniósł się w 2015 roku z Interu Mediolan za 12 milionów funtów, znajduje się również w sferze zainteresowań Tottenhamu czy Southampton.

Do Liverpoolu mógł przenieść się już w 2014 roku, jeszcze z Bayernu Monachium. Wówczas jednak transfer został zablokowany przez niemiecki klub, z którego odszedł po kolejnych sześciu miesiącach.

Shaqiri, który oczywiście znalazł się w kadrze Szwajcarii na mundial w Rosji (PEŁNA LISTA: http://transfery.info/114965,oficjalnie-kadra-szwajcarii-na-mistrzostwa-swiata), w minionym sezonie był jednym z nielicznych wyróżniających się pozytywnie piłkarzy Stoke. W 36 meczach strzelił osiem bramek i zaliczył siedem asyst.


ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Xherdan Shaqiri Stoke City FC Liverpool FC Anglia Szwajcaria
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.