MARCA: Prezes hiszpańskiej federacji czuje się zdradzony. Możliwa nawet zmiana selekcjonera przed pierwszym meczem mundialu!

8 miesięcy temu
MARCA: Prezes hiszpańskiej federacji czuje się zdradzony. Możliwa nawet zmiana selekcjonera przed pierwszym meczem mundialu!

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Julen Lopetegui, został wczoraj potwierdzony jako nowy trener Realu Madryt. Okazuje się, że aż do pojawienia się oficjalnego komunikatu o sprawie nie wiedział prezes federacji, Luis Rubiales.

Działacz czuje się zdradzony przez selekcjonera, który Real ma objąć po zakończeniu mundialu, i poważnie rozważa jego przyszłość. Jak wręcz przekazał hiszpański dziennik, „gniew Rubialesa narastał z upływem godzin”. Przedstawiciele zarządu związku mieli go uspokajać, by przemyślał decyzję, jednak więcej tak naprawdę będzie wiadomo po dzisiejszej konferencji prasowej, zaplanowanej na 10:30. Oczywiście zaraz po niej pojawi się u nas stosowna informacja.

Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że Hiszpania mundial rozpoczyna bardzo szybko, bo już w piątek trudnym meczem z Portugalią (potem zmierzy się w grupie z Iranem i Marokiem).

O decyzji Lopeteguiego przed jej ogłoszeniem mieli wiedzieć tylko piłkarze Realu z kadry Hiszpanii. Madrytczycy tak szybko wystosowali komunikat, by uniknąć ewentualnego przecieku informacji.

Z formalnego punktu widzenia nie ma problemów ze zmianą miejsca pracy przez 51-letniego trenera. W związku z obowiązującą do 2020 roku umową, Real musi wypłacić hiszpańskiej federacji dwa miliony euro odszkodowania, nim Lopetegui rozpocznie pracę, zastępując tym samym Zinedine'a Zidane'a, który niespodziewanie zrezygnował z posady po wywalczeniu trzeciego trofeum Ligi Mistrzów z rzędu.


ŹRÓDŁO
MARCA
TAGI: Julen Lopetegui Real Madryt CF Hiszpania MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.