OFICJALNIE: Nowy napastnik Wisły Płock

7 miesięcy temu OFICJALNIE: Nowy napastnik Wisły Płock

Karol Angielski zasilił szeregi Wisły Płock.

Wychowanek Korony Kielce przeszedł do ekipy z województwa mazowieckiego na zasadzie transferu definitywnego z Piasta Gliwice i po zaliczeniu testów medycznych związał się z „Nafciarzami” do końca czerwca 2021 roku.

Nowy nabytek Wisły Płock będzie miał za zadanie wypełnić w zespole lukę po odejściu Kamila Bilińskiego i José Kanté. Drugi z wymienionych zawodników nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem i jest obecnie bliski podpisania umowy z Legią Warszawa (więcej - TUTAJ).

- Karol wpaja się w naszą koncepcję budowy zespołu. To młodzieżowy reprezentant Polski. Osobiście sprowadzałem go do Olimpii Grudziądz. Strzelił tam czternaście goli i gdyby nie kontuzja, to myślę, że tych bramek byłoby jeszcze więcej. On jest dobrze przygotowany do sezonu i drzemią w nim spore umiejętności. Jestem pewien, że nasz sztab i trener wydobędą z niego to, co najlepsze - powiedział Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy „Nafciarzy”.

Angielski trafił do Piasta przed rozpoczęciem niedawno zakończonych rozgrywek z Olimpii Grudziądz. Od tego czasu rozegrał 25 spotkań dla drużyny z Gliwic, w których strzelił dwie bramki i zanotował tyle samo asyst. To jednak nie wystarczyło do tego, aby zarząd ekipy z województwa śląskiego zdecydował się na przedłużenie pobytu 22-letniego piłkarza w klubie.

Środkowy napastnik przed związaniem się z Wisłą Płock znajdował się także w kręgu zainteresowań Górnika Zabrze i Korony Kielce.ŹRÓDŁO
Wisła Płock
TAGI: Oficjalnie Karol Angielski Wisła Płock Piast Gliwice Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.