POTWIERDZONE: Pomocnik opuszcza Juventus. „Słowa Cristiano Ronaldo były kluczowe”

6 miesięcy temu
POTWIERDZONE: Pomocnik opuszcza Juventus. „Słowa Cristiano Ronaldo były kluczowe”

Juventus w nadchodzących godzinach pożegna się z jednym ze swoich zawodników.

Carlo Volpi, reprezentujący interesy Stefano Sturaro, przyznał otwarcie jakiś czas temu w wywiadzie udzielonym „Il Bianconero”, że jego klient cieszy się konkretnym zainteresowaniem ze strony pięciu drużyn występujących na co dzień w Premier League i Serie A.

Ostatecznie żadna z nich nie zdecydowała się spełnić wymagań stawianych przez „Starą Damę”. Z tego faktu postanowili skorzystać przedstawiciele Sportingu, którzy przedstawili aktualnemu mistrzowi Włoch atrakcyjną propozycję i zdołali namówić samego pomocnika do przeprowadzki do Portugalii.

Agent piłkarza w rozmowie z „Tuttojuve” zdradził, że kluczową rolę w całej transakcji odegrała osoba Cristiano Ronaldo. Nowy nabytek Juventusu w samych superlatywach wypowiadał się o swoim byłym klubie i gorąco przekonywał 25-latka do skorzystania z możliwości reprezentowania barwy ekipy z Lizbony.

- Stefano wyruszył dziś rano do Portugalii. Przeniesie się do Sportingu na zasadzie wypożyczenia. W ostatnich dniach negocjowaliśmy z Watfordem oraz innymi angielskimi oraz włoskimi klubami. Miło nam było widzieć, że cieszy się dużym zainteresowaniem. Po prawie czterech latach spędzonych w Juventusie musiał zdecydować się na odejście, aby móc się dalej rozwijać. Mógł wybrać inny kierunek, ale zdecydował się na Lizbonę po rozmowie z Cristiano Ronaldo - powiedział Carlo Volpi.

„Stara Dama” na mocy zawartego porozumienia z „Lwami” zarobi na jego wypożyczeniu dwa miliony euro. Niektóre media spekulują, że Sporting zapewni sobie możliwość jego definitywnego wykupu po zakończeniu sezonu za 18-20 milionów euro.

Środkowy pomocnik trafił do Juventusu w lutym 2015 roku (wcześniej został wykupiony z Genoi - przyp. red.). Od tego czasu 25-latek rozegrał 90 spotkań dla ekipy z Turynu, w których strzelił trzy bramki oraz zanotował pięć asyst.ŹRÓDŁO
Tuttojuve
TAGI: Stefano Sturaro Juventus FC Sporting Lizbona Włochy Portugalia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.