Wielki powrót Maty?!

7 miesięcy temu
Wielki powrót Maty?!
fot. FotoPyk

Juan Mata może niedługo pożegnać się z Manchesterem United.

Od 2011 roku Hiszpan gra poza swoją ojczyzną, a konkretnie w Anglii. Jego przygoda z Manchesterem United może jednak powoli dobiegać końca z racji wygasającego kontraktu. 30-latek jest związany z „Czerwonymi Diabłami” do 30 czerwca przyszłego roku, ale wciąż nie wiadomo czy umowa zostanie przedłużona. Niewiadomą pozostaje przede wszystkim fakt, czy sam piłkarz będzie chciał dalej grać na Wyspach.

„Daily Mail” informuje, że graczem poważnie zainteresowana jest Valencia. Były klub ofensywnego pomocnika bardzo dobrze go pamięta i chciałby sprowadzić go z powrotem na Mestalla. „Nietoperze” nie chcą jednak wdawać się w trudne negocjacje i zależy im na pozyskaniu gracza na zasadzie wolnego transferu.

Jest to spowodowane przede wszystkim zarobkami piłkarza. Mata inkasuje obecnie około 7,5 miliona euro za sezon gry, co dla ekipy z Walencji jest sporym wydatkiem. Dlatego też klub chce wykorzystać to, iż umowa Hiszpana powoli dobiega końca, co pozwoliłoby bez większych problemów osiągnąć porozumienie.

30-latkowi nie chodzi jednak o pieniądze. On również może być gotów na pewne ustępstwa, ponieważ doskonale zdaje sobie sprawę, ile zawdzięcza „Los Che” i chciałby wrócić do tej drużyny przed zawieszeniem butów na kołku. Valencia będzie starała się tworzyć grunt pod ponowne zakontraktowanie zawodnika, którego sprowadzała w 2007 roku z rezerw Realu Madryt.

Na Mestalla talent reprezentanta Hiszpanii znacznie się rozwinął. Piłkarz, który z powodzeniem może grać w środku pola oraz na obu skrzydłach, rozegrał dla Valencii 174 spotkania, w których zdobył 46 goli i zaliczył 52 asysty. W 2008 roku sięgnął z klubem po Copa del Rey. Dobre występy okazały się dla niego przepustką do gry dla silniejszych zespołów - najpierw Chelsea, a następnie United. W Anglii świętował zdobycie kilku trofeów, między innymi Ligi Mistrzów i dwukrotnie Ligi Europy.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Juan Manuel Mata García Valencia CF Manchester United FC Anglia Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.