Pazdan jeszcze dziś odejdzie z Legii?!

6 miesięcy temu
Pazdan jeszcze dziś odejdzie z Legii?!
fot. FotoPyk

Michał Pazdan zbliża się ku przenosinom do topowej ligi.

Kilka dni temu portal „Tuttomercatoweb” poinformował, że jeszcze tego lata defensor Legii może przenieść się do Serie A. Zainteresowanie jego usługami wykazuje Cagliari, które stara się wykorzystać ostatni dzień włoskiego okna transferowego na wzmocnienie linii defensywy. Dziennikarze portalu ponownie przyjrzeli się sytuacji i według ich ustaleń szanse na przeprowadzenie transakcji zwiększyły się.

Polak co prawda nie jest na ten moment priorytetem Sardyńczyków, ale znajduje się na drugim miejscu na liście życzeń. Podstawowym celem jest obecnie Lorenzo Tonelli, który na co dzień występuje w Napoli. Włoch swego czasu był podstawowym obrońcą Empoli, lecz po przenosinach do Neapolu gra bardzo sporadycznie. Transfer do Cagliari mógłby być szansą dla 28-latka na odbudowanie formy.

Biorąc pod uwagę jego sytuację w klubie, „Isolani” liczą, że będzie go stosunkowo łatwo wyciągnąć. Wątpliwości budzi jednak fakt, iż defensor rozegrał w ciągu ostatnich dwóch sezonów zaledwie dziewięć spotkań. To stawia Pazdana w znacznie lepszym świetle, ponieważ on miał okazje na regularną grę w ekipie „Wojskowych”, a także w reprezentacji.

Okno transferowe we Włoszech dobiega końca o godzinie 20:00, zatem należy oczekiwać na rozwój sytuacji. Gdyby udało się przeprowadzić transfer, Pazdan dołączyłby do coraz większej polskiej kolonii w Italii. Oprócz niego na Półwysep Apeniński mogą dziś przenieść się również Łukasz Teodorczyk i Bartosz Kapustka.

Warto jednak dodać, że według „Sky Sport Italia” Pazdan ma jeszcze jednego poważnego konkurenta. Zdaniem tejże stacji Cagliari planuje sprowadzić Ragnara Klavana z Liverpoolu. Jego transfer miałby kosztować dwa miliony euro.

Legia z pewnością rozważy ofertę, jeśli ta będzie odpowiednio kusząca finansowo. W ostatnim czasie coraz głośniej robi się na temat problemów finansowych warszawian, a duża sprzedaż 30-latka może podreperować budżet w obliczu braku awansu do europejskich pucharów.ŹRÓDŁO
Tuttomercatoweb
TAGI: Michał Pazdan Cagliari Calcio Legia Warszawa Lorenzo Tonelli SSC Napoli Polska Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.